Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rozšíření paměti RAM

Ahoj, chtěla bych rozšířit paměť RAM u notobooku ideapad Gaming 3-15ARH05.

Mám 8GB, chtěla bych minimálně 16GB, především kvůli hře Hogwarts Legacy, ale co je lepší?

Dokoupit ještě jednu 8GB, nebou koupit jednu 32 GB a tu 8GB vyndat?

Podľa špecifikácií ešte jeden taký modul aký tam je osadený v kapacite 8GB. Informácie si môžeš skontrolovať napríklad cez https://www.cpuid.com/softwares/cpu-z.html
Zbytočne budeš kupovať viac kapacity RAM pretože tam máš 2 sloty, osadíš maximálne dualchannel a s daným HW nebude RAM najslabší článok pri hernom zaťažení. Inými slovami či tam budeš mať využitie 12GB z 16GB alebo 12GB z 32GB tak je to jedno. RAM je problém až keď dosiahneš na okraj kapacity.

Ahoj,

Koupila jsem si do notebooku ideapad Gaming 3-15ARH05 paměť RAM Crucial SO-DIMM 8GB DDR4 3200MHz CL22.
Vložila do notebooku a mám celkově 16 GB RAM. Přikládám screen s informacemi o paměti.
Nevím, zda musím někde něco přepnout, nebo nastavit tak, aby jsem to měla co nejlépe nastavené.
Někde jsem četla, o nějakém single, nebo dual-chanel. Kde to přepnu a jak?
Bios?

Není to špatně, tak je to v pořádku. Rozdíl mezi signle rank a dual rank je v umístění chipů. Single je má jen z jedné strany a dual z obou dvou. Ideální stav je, když máš naprosto shodné paměti. Taky je rozdíl mezi single channel a dual channel (tripple). Ve Tvém případě pokud to funguje jak má, tak to nemusíš řešit.

Dovolil bych si trochu nesouhlasit. Single Rank a Dual Rank (SR/DR) tak úplně nesouvisí se Single Sided vs Double Sided (SS/DS). Rank určuje organizaci (způsob zapojení) DRAM čipů. Jinými slovy, i Single Rank paměť může být oboustranná (čipy na obou stranách DIMM modulu).