Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Msi450 a ryzen 5500. Cpu error

Hello, prosím o help. Trochu jsem stěhoval postarší pc, vše zapojil a nejede klávesnice, obraz. Vše se točí, běží.

Msi b450 tomahawk
Ryzen 5 5500
Gpu rx570
Seasonic 650w gold

PC je staré 3 roky, cpu asi půl roku. Vše běželo, po přestěhování nejede. Myslel jsem že se při manipulaci někde něco odpojilo...

Na desce svítí červeně Cpu error.

Všechny kabely jsem znovu vypojil, zapojil, boot s jednou ram, vypojil jsem i cpu a dal jej zpět, dal novou pastu, vypojil baterku, za dal zpět, baterku jsem vyměnil...

Co dál? Koupit nový cpu? Nemůže to být deskou? Jak to poznám?

Se 100% jistotou Ti to bohužel nikdo neřekne. Skoro jisté je, že jedno z toho bude vadné. Nejlepší by bylo půjčit si jiný procesor, o kterém víš, že funguje a že ho deska se současnou verzí BIOSu podporuje. Dlouho jsem vadný procesor neviděl, ale není nemožné, aby nebyl. Je to jednodušší na výměnu a zapojení, tím bych asi začal. Stačí si někde půjčit, ale tak snadné jak to vypadá to asi nebude.

Taky bych to tak řešil. Pokud to bude ono, tak máš vyřešeno a trošku si vylepšíš výkon PC. Pokud nemáš doma pastu, tak dej na procesor i ten přibalený nový chladič, ten ji má na sobě nebo si kup ještě technický líh a pastu, ale to mně přijde zbytečné, když bereš nový procesor včetně chladiče, který už na sobě pastu má. Hlavně před montáží sundej tu fólii :-)
Dej vědět, jestli to dobře dopadlo.

Ještě že máme ALZA.cz, jdu do malý pobočky - Ryzen 5600 - bez problemu skladem a za super cenu.

Nicméně přišel jsem, vyměnil jsem CPU, zapnul. na desce na první chvíli svítí červený error CPU, nato červený error GPU pak to blikalo chvíli na přeskáčku jak semafor pak černo a... a vše funguje!
Takže jsem strašně rád, hlavně jsem fakt nechtěl pátek proležet v kabelech, instalaci všeho znova...
původní CPU posílám na reklamaci a uvidíme co z toho bude.

Díky moc všem!

Super! Celkem mně zatrnulo jak jsi psal o tom svícení chyby CPU a GPU, možná šlo ale jen o inicializaci nového CPU v BIOSU nebo jeho reset. Nebylo by na škodu aktualizovat BIOS, pokud je nějaká novější verze dostupná na stránkách výrobce desky. Většinou přidává podporu novějších procesorů, ale není to nutné, když to jede jak má. Nechej to tak jak to máš, když to funguje a užívej :-)
S tou reklamací dej pak vědět, jak to dopadlo.

Já bych na to nesázel, jedině v kurzu 10:1 :-) Dlouho jsem neviděl vadný procesor, maximálně s nějakým fyzickým poškozením ze strany uživatele. Nebo když ho někdo dal do PC se starším BIOSem, který konkrétní typ nepodporoval, ale to nebyla chyba procesoru. Uvidíme, jak dopadne reklamace. V dnešní době nejde procesor poškodit ani když celý PC spustíš bez chladiče, ten se pro jistotu vypne. Testy v továrně jsou před "vypuštěním" do světa taky hodně důkladné.