Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno XML editor

Existuje nejaky zdarma xml editor, ktory vie vymazat ROZSAH aj ked rucne zadany?
napr xml notepad a ani foxe vie mazat len po jedno . . .
Ide mi o to, ze oznacim klasicky so Shiftom rozsah ktory chcem vymazat . . . potrebujem rozdelit velke xml na viac funkcnych casti . . . jednoducho spravim napr 3 kopie originalu a v prvom oznacim rozsah prvych x poloziek, v druhom stred atd . . .

Netuším, co přesně/konkrétně chceš. Pokud to budeš mazat ručně (žádný problém), měl bys tušit/vědět co děláš (to asi víš) a pokud to má nějakou souborovou "hlavičku" a "patičku", to bys měl možná zachovat, mazat je "střeva" uprostřed…

IMHO chce z velkého XML s 3 bambilióny položek nadělat 3 XML, každý po asi bambiliónu položek, aby tam dohloromady byly stejné položky jako v tom původním, žádné zdvojené, žádné chybějící.
Přičemž "položky" jsou tagy urřitého typu, pokud je to XML třeba "databáze uživatelů", tak tagy "uzivatel", obsahující další tagy jako "jmeno", "telefon", "adresa", ...

A důvod asi velikost souboru, ať už kvůli přenosu, nebo následnému zpracování, nebo jako filtr nežádoucích ...

Přičemž pokud tuto podivnost chce jen kvůli přenáčené velikosti, tak by bylo mnohem lepší ten soubor prostě zazipovat, zaarjovat, nebo jiný způsobem komprimovat, přenést a v cíli zase rozbalit.