Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Tv cena IPS tv panelu,vyplatí se oprava?

Zdravím nemá někdo přehled o přibližné ceně IPS panelu + oprava? Tatíkovi se objevili na panelu žluté fleky na bílém pozadí,takže asi ko panel Panasonic ET50 (TX-L47ET50B) ca model roku 2013 ,tv sice stará ale kdyby to nebyla nějaká pálka tak by se dle mého oprava vyplatila ,než dát zase 30 za podobnou.

vadny panel = nova televize, to se fakt nevyplati. Vse ostatni co je v ni ma pidizlomek ceny panelu, 70-80% ceny je panel samotny. A pokud by snad i byl dostupny jako nahradni dil (silne pochybuju) tak za nesmyslnou castku.

Pro predstavu, tohle je rozebrana TV sveho casu za 35-40k. Nahore vlevo rizeni podsviceni, nahore vpravo zdroj. Dole vlevo "vse v jednom" SoC s tunery a vstupy-vystupy, komplet zpracovani obrazu atd. Menena byla tahle zakladni desticka (na ktere 95% vseho odvede jeden zakaznicky (celkem vykonny) chip), stoji kolem 2-3k. Modul podsviceni asi 1,5k, zdroj kolem 2k.
[1630611523.png]