Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Klávesnice v notebooku

Dobrý den
Prosím, moc prosím Poraďte nešťastníkovi v ID.
Prolil jsem se klávesnici v notebooku, ale jen na kousku (v levém rohu) a ihned dal noťas do polohy, aby se to dál nešířilo. Jsem slaboproudař, zvyklý dělat PC a vyjímečně i noťasy.
Z počátku nová klávesnice fungovala (když divně). Zkoušel jsem konektor pro ní připojit ke „Kšandám“ – plochému kabelu několikrát. Někdy to pomohlo. Když už to nepomáhá, zkusil jsem původní (prolitou klávesnici). Nepomohlo to – nejdou ty samá tlačítka. Vím, že jde o matici!!!!! Tak to nemusejí být tlačítka vedle sebe.
Jeden kontakt se omačkal v konektoru na motherboardu.
Jak to opravit??? A jak zjistím, který je pin??? Tam to zatéci nemohlo .Zkusím to ještě kompresorem, ale nevěřím tomu. Kontaktol nepomohl.
Děkuji za každou radu.
Michal ID

Děkuji. Tak to nebylo, hned jsem vypnul a odpojil, bylo to v levém buku dole aklávesnici vynal, několikrát propláchull a dva dny sušil na topení. Ke konektoru se to dostat nemohlo. Až další týden koupil novou. Teď to je ale jinak. Prolitá klávesnice funguje(když některá písmenka lepí – jdou ale promačkat a povolí).
Ale(pokusím se poslat fota),nová i prolitá mají jedno společné. Na konci plochého kabelu jsou zámky a ty mají cca 1mm vůli dopředu a dozadu u obou nejde ta samá sada kláves podle matice.
Když kabel zasunu na doraz směrem ke kontaktům v konektoru, tak nejde jen jedna sada kláves. Když ho dám dále od kontaktů, tak se přidá další sada.
U nové šlo ze začátku vše když to pomalu začínalo zlobit až ta jedna sada nejde vůbec – závada bude v konektoru (když nevím proč).
Napadly mě ještě dvě možnosti (když kontaktol nepomohl). 1. Zkusím konektor profouknout ještě kompresorema 2. Nalepím průhlednou lepenku na kabel z druhé strany kontaktů, aby nabyl na tloušťce.
Nic jiného mě zatím nenapadá.
Michal

jednak chválím samolepku na notebuku, aspoň co se na mobilu bez makra nebo ručního ostření povedlo vyfotit.

pak to vypadá, že to zateklo kamsi dovnitř, asi ne jen na konektor plochého kabelu, ale vesele i dál.
pokud ten krám není třeba přenášet, vyjmul bych ntb klávesnici a používal jen externí. až za čas bych zkusil, jestli to funguje.

na me to dela dojem, ze se nepodarilo trefit presny model nahradni klavesnice, kdyz kabel mechanicky nepasuje.
lih (lekarensky) jako cistidlo je ok, pokud to teda nebyl denaturak nebo alpa.
kolik se tam toho samo nalilo a kam to mohlo natect nikdo nevi, fotky z mobilu vypadaji jak tv obraz z 50.let.
takze muzu jen drzet palce, at to neni jeste horsi.