Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak se změní spotřeba elektřiny v závislosti na výkonu zdroje ?

Prosím o vysvětlení, jak to je se spotřebou elekřiny.Chci novou sestavu a nevím, jestli koupit zdroj podle aktuální potřeby, nebo už s výhledem na budoucí (vzdálený) upgrade.Proto bych chtěl vědět, jestli stejná sestava s výkonějším zdrojem spotřebuje víc elektřiny (nebo jinak: Bude spotřeba stejné sestavy s
450 W nebo 700 W zdrojem se stejnou účinností cca stejná ? = jen příklad)

řešim taky takový problém.chci si koupit zdroj, ale nevim kterej. Mám PC sestavu ASUS M2A-MX,2 GB ram, AMD Athlon x2 4400+, 80 GB HDD.Teď si pořídím i GK, asi zřejmě pouze nějaká ATI HD2600 + nějakej větší HDD.A vybírám mezi Fortron 350W nebo Xilence 550W.Jde mi o to, že když koupím ten výkonnější, tak když mi komponenty neviužijí potenciál, tak jestli to bude brát pořád to maximum nebo jenom tolik kolik sebere PC.Nebo raději ten slabší, který bude stačit a budu mít menší spotřebu? Děkuji

Účinnost běžných zdrojů se pohybuje mezi 0,8 a 0,9, kromě toho záleží i na poměru max. výkon ke odebíranému. Laicky řečeno, z hlediska účinnosti je dobře zdroj nemít naddimenzovaný, z hlediska poruchovosti je tomu přesně naopak. V praxi nemá smysl se tím zobírat a je lépe volit zdroj s ohledem na kvalitu (daná výrobcem - značkou)a mírně ho maddimenzovat i s ohledem na rezervu výkonu pro další rozšiřování počítače.

http://www.zive.cz/Clanky/Stava-pro-narocne-18-vyk onnych-zdroju-v-testu/Hodnoceni-a-parametry/sc-3-a -137090-ch-55427/default.aspx

Pravděpodobně bude lepší použít 450W zdroj, běžný pc /budka/ bere kolem 100W "naprázdno" a kolem 250-300W při hraní her. Pochopitelně extrémní grafiky žerou víc ale většina sestav si myslím se do 300w vejde. Pokud to budeš napájet 700w zdrojem bude málo vytížený a pravděpodobně bude mít v tomto režimu menší účinnost. Většina /myslím že všechny/ zdrojů má nejlepší účinnost při vyšším zatížení. Přesněji by to bylo možné zjistit kdybys měl nějaké technické data. Zdroj ybch si vybral s certifikací 80plus nebo lepší.

Zdravim!

Neje my jasna jedna vec.Mam dve Pc. Starsie je: mb Asus P5b Deluxe i965,ram 3gb ddr2 Corsair,gr Asus 8800gts,cpu P4 3,2ghz Praskot,hdd 1tbSamsung 7200mhz,dvdrw Samsung,zvuk soun blaster fatal tyl Zdroj tam je Enermax Infinity 720W. Zostava ma 7 rokov a vsetko v pohode. Nove Pc je mb Asus P8Z77-V Deluze,ram 8gb corsair vengeance ddr3,cpu i5 3570k 3,4ghz gr.Asus gtx660,dvdrw samung,hdd 1tb seagate 7200rpm +750gb samsung 7200rpm,zvuk sound blaster hd titanium. A tam mam zdroj Enermax Revolution 750W. Ten my po 18mes prevadzky odisiel. Viem ze je naddimenzovany. Myslite ze prave kvoli tomu odisiel? Vymenili my ho za Enermax Platinmax 750w. Mne sa to nezda ani stou ucinostou co tu pisete. Obidva spominane Enermaxy pri 20% zatazeni daju 90% ucinnost.Ak som to spravne pochopil tj pri odbere 150w daju 90%ucinost? Ak je moja dedukcia spravna tak stara zostava zerie pri 720w cca 450-500w tj 60-70% zataz. Nova zostava 350-450w cca 45-60% zataze.Ja si teda nemyslim ze ta 750 aj ked je naddimenzovana odisla preto. To by my ta 720w starom pc odisla tiez ale fici uz siedmy rok.

A proč ten písmenkový guláš cpete do vlákna z roku 2008? Navíc jsem při lovení v tom guláši nabyl dojmu, že jste vůbec nepochopil ten vzoreček na výpočet účinnosti z hodin fyziky na ZDŠ a vesele zaměňujete výkon a příkon. Jak jste k tem hausnumerům přišel, to jsem dosud nepochopil.