Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows nenačíta SSD

Dobrý deň

prosím o radu - kúpil som SDD Crucial BX500 1 TB (CT1000BX500SSD1), ktorý by som rád vymenil do NT Lenovo G50-80. Potrebujem však najprv spraviť klon pôvodného HDD, tiež 1 TB. Problém je, že ak ho pripojím ako externý HDD, Windows 10 mi ho nedetekuje ako "USB". Programy ako Crucial Storage Executive, CrystalDiskInfo ho však "vidia". Skúsil som tento SDD pripojiť aj pod môj NT Lenovo IdeaPad Gaming 3 15ACH6 (tu je PCIe NVMe 512 GB a dodatočné vložené 1 TB SSD Crucial MX) avšak výsledok je rovnaký. Windows 11 mi ho nedetekuje ako externý SSD, hore menované programy ho však "vidia". Viete mi povedať čo treba spraviť aby sa daný SSD choval ako externý HDD a zobrazilo mi ho v ponuke diskov v "Tento počítač".

ďakujem za Váš čas.

Problém je, že ak ho pripojím ako externý HDD

A jak ho připojuješ? Nějaký externí box nebo redukce?

Když ho vidí např. Crystal Disk Info, nic víc ke štěstí nepotřebuješ. Použij klonovací program a naklonuj. Nechápu, proč potřebuješ disk vidět v Tento počítač?

Dobrý deň, pripojujem ho cez externý box a skúšal som aj redukciu. Skusím teda či ho uvidím aj cez Macrium Reflect.

"vytvoř oddíl, naformátuj ho a přiděl mu písmenko" - https://postimg.cc/kV4Sr8MV - predpokladám, že ak chcem spraviť klon iného HDD cez Macrium Reflect nebudem radšej tento SDD nijako inicializovať? Macrium Reflect ho sám naformátuje?