Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem sluchátka k pc

Ahoj mohl bych požádat o radu s výberem sluchátkam ke stolnímu pc?

Koupil jsem si tyto pro mobil https://www.czc.cz/intezze-cliq-seda/306546/produkt a hrajou lepší než takové ty přes hlavu (asi uzravřená se jim říkaj) které mám u pc, prostě jsou jakoby na celé ucho.. Mám teorii že ty k mobilu jsou to ty špunty a tudíž jsou přímo v uších a možná že maj myslím to potlačení okolního zvuku proto hrajou lepší?, tak proto bych rád něco podobného i k pc, moc děkuji za rady/tipy na konkrétní sluchátka

Koľko máš cenový strop? Slúchadlá do uší in-eary a kôstky ľudovo pecky. Nie je vylúčené používať takéto k PC ale nie je to ideál. Prednosť slúchadiel do uší máš hlavne skladnosť a prenositeľnosť čiže skôr na cestovanie atď. Ku počítaču potrebuješ náhlavné. Tie sa delia na over-ear a on-ear čiže buď úplne okolo celého ucha alebo na ucho. Ja jednoznačne odporúčam over-ear pretože je to pohodlnejšie. Ďalej tam máš delenie na otvorenosť podľa akustiky. Otvorené a uzatvorené... Ja preferujem otvorenú konštrukciu ale nájdu sa ľudia čo to berú opačne. Obecne ale v profi a hifi využití vyhráva open-back. Napríklad ja mám HD600 a dokonale vyhovujú vo všetkom. Záleží od toho čo vlastne chceš za konštrukciu, zvuk, cena...

takze prostě k PC maj lepší zvuk ty co nejsou špuntovky jestli chápu, jestli ano tak v tom případě je strop tak 3500 Kč. Nejsem sice nic profi, ale ten "open-back" bych možná rád vyzkoušel nebo aspon opak toho co mám ted, jak jsem psal výše ty sony sluchátka

Vyhľadaj si o tom informácie aké to má výhody/nevýhody. Ako som písal každému sedí niečo iné. Ja som kedysi veľmi dávno mal presne niečo také ako si poslal link na tie SONY. Mal som SONY MDR ZX600. Vtedy som to považoval za TOP. Potom som ale kúpil Audio-Technica ATH-M50x a zistil som že tie SONY sú vlastne zemiak a nie slúchadlá. Pohodlnosť, kvalita, zvuk a obecne použiteľnosť bola totálne niekde inde. M50x sú stále populárne aj dnes rovnako ako nižší model M40x. Problém tých slúchadiel je životnosť. Náušníky sa ti začnú trhať cca za 2-4 roky, dajú sa samozrejme vymeniť. Horšie s mostom, ten sa tiež začne droliť a jedine potom obaliť do takého poťahu...

Ak by si chcel lacné hifi tak niečo takéto https://sluchatka.heureka.cz/f:1576:426515/

Zaujímavé slúchadlá sa dajú kúpiť od značky Hifiman. Majú aj v low-ende niečo... Mal som od nich HE400i a Sundara. Viem že majú niečo aj do 150€ tak skús nájsť. Za tú cenu je to výborný produkt s nevýhodou ohľadom odolnosti/životnosti a hmotnosti keďže robia planárne.

Obecne máš ale mnoho dobrých značiek a nájdeš aj v tvojom cenovom limite. Napríklad Sennheiser, AKG, beyerdynamics tam nemôžeš spraviť chybu...

Vybral si pomerne dobre a zrovna presne tieto 2 modely som mal možnosť vyskúšať ako hrajú, ako sú pohodlné čiže presne viem čo od nich čakať. Je to pomerne jednoduché a životnosť si vieš pozrieť sám už z obrázku. Akákoľvek PU koženka na náušníkoch a moste sa rovná životnosti 2-4 roky podľa toho ako často využívaš. Iné je to u velúru čo je niečo ako látka, pripomína to trocha plyš. Tam je životnosť dlhé roky, povedal by som že teoreticky vydrží ten materiál aj 20 rokov. Časom sa to maximálne zašpiní a môžeš to odobrať a vyčistiť.

HD560S sú konštrukčne a životnosťou/odolnosťou takmer to isté ako HD600 a tieto majú niektorý ľudia už 20 rokov pretože sú to mrte dobré slúchadlá a už sa predávajú takto dlho. Ak si dáš pozor tak ti garantujem že vydržia. Neviem či majú vymeniteľný most tú penovú časť. Sú extrémne pohodlné. Nepoznám pohodlnejšie slúchadlá ako Sennheiser rodinka HD6XX. Hmotnosť mojich HD600 je cca 260g a pri PC ani o nich neviem keď ich mám nasadené. Tieto lacnejšie HD560S sú ešte trocha ľahšie. Sú lacnejšie čiže zvuk nebude úplne TOP ale budeš spokojný. V rukách pôsobia trocha lacno podobne ako HD600, sú takmer celoplastové. Kábel si časom môžeš vymeniť ak ho zlomíš. Máš tam impedanciu 120ohm čiže to zvládneš bez nutnosti kupovať AMP.

Druhé tam máš DT990PRO 250ohm verzia. Robia aj 32ohm čo je pre teba vhodné ak nechceš AMP. Pre tie 250ohm treba AMP. Nemajú odpojiteľný kábel, sú menej pohodlné, mal som aj iné modely od Beyerdynamic na hlave a celá séria DT je na tom rovnako. Nehovorím že sú v tomto zlé. Mňa osobne ale hlavne štve špecifický Beyerdynamic zvuk. Na môj vkus príliš ostrý prejav. Je to skoro tak "zlé" ako AKG K712pro. Napríklad aj Audiotechnica robí slúchadlá s ostrejším zvukom ale nie až takto, Audiotechnica je podľa mňa v norme. Ber do úvahy že sú to všetko otvorené slúchadlá, to zvyčajne robí zvuk priestorovejším, máš tam väčší soudstage, zvuk je prirodzenejší a obecne lepší ale zároveň ak máš rád silné basy tak neviem či ti open-back budú vyhovovať. Uzatvorené slúchadlá majú silnejšie basy čo vychádza z ich konštrukcie respektíve že sa tam vytvorí silnejší akustický tlak.

Ak teda chceš priplatiť tak Sennheiser HD 560S bude super voľba. Snáď ti slabšie basy nebudú vadiť. Treba to totiž brať tak že oni sa snažia ten zvuk spraviť 1:1. Nepridávajú basy pretože je to dnes moderné a teda ak si pustíš skladbu kde sú husle tak nebasujú ako u slúchadiel od JBL, a iných podobne cielených...