Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak zformátovat HDD v notebooku

Dobrý den,
prosím o radu jak smazat resp. zformátovat HDD notebooku Acer Travel Mate. Původně tam byl instalován OS Windows 7 profi, který se poškodil. Přeinstalovat z instalačního disku nejde. Chtěl bych tedy původně nainstalované soubory odstranit a nainstalovat OS nový. Dostal jsem také radu, abych zformátoval hard disk notebooku na jiném počítači, což je pro mne naprosto nereálné.

Předem dík za radu.
M. Kára

Nepíšeš jaký OS chceš nově instalovat.

Zálohovat důležitá data, vytvořit bootovací USB s OS, při instalaci OS odstranit všechny oddíly, naformátovat, provést novou instalaci OS, nainstalovat ovladače.

Viz. Hanyse.k. Máš správně vytvořené bootovací médium USB/DVD? Bootuješ z instalačky nebo bootuješ stále z disku? Vidíš disk v BIOSu?
Jinak nemá ten notebook nějaké tlačítko recovery? Nepíšeš přesný typ, tak nevím. Většina notebooků má takové skryté tlačítko, kterým vše resetuješ a budeš ho mít jako nový.
Tím by ti odpadla instalace systému a všech ovladačů.
Pro zjednodušení můžeš použít tento prográmek. https://www.microsoft.com/cs-cz/software-download/

i ten instalacni program windows umi odstranit vsechny stare oddily na disku a formatovat, ale ma naprosto praseci ovladani.

nebo pouzijes nejaky bootovaci partition manager. ale jestli ti ted nefunguje pc, stazene .iso ti nebude k nicemu. a kdyby ti ho mel nekdo stahnout a vyrobit, muze ti rovnou vycistit a zformatovat disk.

treba: hirens64, minitool boot partition wizard, aomei rescue cd ...