Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Mohu spojit 2x2 PIN a udělat z něj 4 PIN pro přídavné napájení procesoru?

Ahoj, jedná se o semi-modulární zdroj Seasonic z kterého není žádný 4 pinový vývod pro přídavné napájení CPU (ani v přiložených modulárních kabelech). Lze použít k tomuto účelu jeden z dvou vývodů na kterém je na každém 2x 2pinový a 2x 6ti pinový konektor? Že si z těch 2pinových složím ten jeden 4 pinový? Nehrozí nějaké poškození? Chci ten takto vytvořený 4 pinový dát do desky hned vedle 8mi pinového pro procesor. Děkuji za radu.

Zdroj: Seasonic Focus GM-850 GOLD, deska: ASUS PRIME Z790-P D4 WIFI, procesor Intel i7 13700K

Ne, nic nespojuj.

Koukal jsem, že zdroj má přídavný 4+4 PIN, který zapojíš na desce do 8 PINu, ale na desce je ještě 4 PIN navíc. Co s tím nevím, nezapojoval bych to a zkusil to bez toho. Co k tomu píšou v manuálu desky?

Nedalo mi to:

Takže pro běh stačí ten 8PIN zapojený.

Ensure to connect the 8-pin power plug, or connect both the 8-pin and 4-pin power plugs.

Doporučují ale koupit si k tomu vyšší řadu zdroje s obojím:

We recommend that you use a PSU with a higher power output when configuring a
system with more power-consuming devices

Bude ti to ale fungovat i se současným zdrojem, jen asi nedosáhneš žádných velkých přetaktů.