Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Tiskárna tiskne fotky červeně

Zdravím, mám starší tiskárnu epson stylus sx215.
Černá tiskne perfektně, včera jsem chtěl vytisknout fotky na gloss papír a nastal problem.
Ze začátku to 8 fotek vytisklo pekne, akorat byly tak lehce do červena, jak kdybych na ně dal nějaký “filtr” z photoshopu. Po vytisknuti tech 8 fotek jsem si všiml, ze červený inkoust byl spotrebovan nejvíce.
Vyčistil jsem hlavu v programu od výrobce asi 3x, nepomohlo to a bylo to uplne stejné. Po dalších 3 fotkách to začalo tisknout fotky totálně červené. Kde muže být problem?
Inkoust jsem zkoušel dávat nový, ale bez výsledku. Nastavení mám na co nejlepší foto, volba papíru taktéž.
Hledal jsem i na internetu a nějak jsem nic nenašel. Diky

Změna kategorie, původně: Hardware (host)

Vycistil, ale spravil aj test hlavy? Tlacia vsetky farby? Ziadna nevynechava? Lebo cierna sa pre fotky sklada, nepouziva sa samostatna cierna (aj ked su urcite vynimky), ja by som to videl na problem s Cyan.

Ale používá! Většina současných inkoustových tiskáren má černou zvlášť a na text se používá právě táto černá kazeta. Zakladatel nepsal, že tisk ČB fotek je v pořádku, jenom že černá tiskne v pořádku, což bude asi černá pro text. Často to bývá pigmentová černá, oproti dye černé, která je buďto složená z barev anebo v zvláštní kazetě. Osobně mám na stole Pixmu iP4000, která má černou pigmentovou pro textové dokumenty i černou dye pro tisk fotek.

Způsob tisku: 4barevná trysková tiskárna, tisková hlava Epson Micro Piezo™
Konfigurace trysek: 90 trysek černých / 90 trysek každé barvy (azurová, purpurová, žlutá)
Takze tu by som povedal ze cierna je na text, a foto cisrna sa sklada z CMY
Aj jek je tu moznost ze cierna nieje pigmentova, ale dye ako farebne

Zkus vytisknout nějaký "kalibrační" obrázek (který je zaručeně barevně správný a zaručeně v sRGB).

Podle výsledku:
a) je dobrý - ty fotky jsou špatně připravené.
b) je taky do červena - vada tiskárny nebo něco špatně nastavené okolo tisku.