Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Obnova legalnich Windows na notebooku Lenovo

Ahoj,
znama ma starsi notebook Lenovo s legalnimi Windows. Notebook jiz neni v zaruce a odesel ji HDD disk. Chci ji tam dat SSD a zpet legalni Windows co mela, ale jak? Disk je uplne mrtvy, takze nehrozi, ze bych z Windows ziskal napr. seriove cislo nebo si vytvoril image pro obnovu, apod.
Neresil to nekdo?
Diky
Pavel

Key je uložený v špeciálnej pamäti ako súčasť UEFI / ACPI firmware, a nemá s diskom nič spoločné.... jednoducho stačí nabootovať inštalačku (čo stiahneš zo stránky Microsoftu), a nainštalovať, aktivuje sa to samo.

E: Teda ak sa jedná o laptop s pred-inštalovanými Windows 8 a novšími.... pri starších zas zvykol byť key napísaný na spodku (alebo pod batériou ak bola vyberateľná).