Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nestabilní RAM na 3600 MHz

Zdravím,
postavil jsem sestavu pro manželku:

Intel i5-13600K
ARCTIC Liquid Freezer II 280
Asus ROG STRIX B760-A GAMING WIFI D4
Kingston FURY 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 Renegade Black 1Gx8
ASUS GeForce DUAL-RTX3060Ti-O8G-V2
Kingston KC3000 NVMe 1TB
Seasonic FOCUS GX-650

Mám problém s paměťmi - když zapnu XMP profil s 3600 MHz, tak v MemTest64 vykazují chyby už po kár minutách, na 3200 MHz běžely bezchybně ve více jak hodinovém testu. RAM jsem zkoušel i a svém PC s deskou Asus ROG STRIX Z390-H a tam bezchybně běžely v testu i na 3600 MHz.
Z toho usuzuji, že RAM jsou v pořádku, ale deska B760-A to nezvládá? Bios mám samozřejmě updatovaný - je možné, že se třeba stabilita zlepší nějakou další aktualizací? Není možné, že jsem narazil na nějaký špatný kus desky, že by třeba v jiném kusu desky ty paměti fungovali i na 3600 MHz?

Díky moc za odpovědi!

Oplatí sa riešiť 3200 MHz vs 3600 MHz? Čo reálne v praxi ti to prinesie? Ja som teraz pre seba kupoval a zvolil som 3200 MHz. Nemám záujem o ten nárast výkonu, nemám záujem o toto čo riešiš teraz ty. Ak si prejdeš len v rýchlosti recenzie zistíš že kto má viac, má vždy problémy a pritom ešte aj herné ponožky z aliexpressu ti dajú viac FPS.

Tak ramky jsou po několikahodinovém testování stabilní na XMP profilu 3200 MHz 15-17-17-36-1,35V.
Deska to bohužel na 3600 MHz 16-20-20-39-1,35V nezvládá, třeba se to ještě spraví nějakým budoucím updatem BIOSu.
Díky všem, vlákno dávám jako vyřešené.