Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém se sestavou

Nedávno jsem si pořídil novou počítačovou sestavu, která se skládá z:
https://www.czc.cz/palit-geforce-rtx-3060-dual-lhr-12gb-gddr6/308704/produkt
https://www.czc.cz/intel-core-i9-11900k/313421/produkt
https://www.czc.cz/kingston-fury-beast-black-32gb-2x16gb-ddr5-4800-cl38/331492/produkt
https://www.czc.cz/gigabyte-b560m-ds3h-v2-intel-b560/334796/produkt

Většina her jako je třeba League Of Legends, Wot, CSGO, atd. jedou naprosto v pořádku ale hry jakožto Cyberpunk nebo Battlefield 5 se sekají. Ale sekají se stylem že grafika a procesor buďto skáčí nahoru a dolů nebo grafika jede na 0%. Tyto seky bych specifikoval jako "Screen tearing", do servisu jsem to dával. Nic nenašli jen mi upravili hru a zaplatil jsem jako vůl za nic, takže se obracím na rady.

Budu rád za jakékoliv nápady/rady. Děkuji

To máš jen na hry?

Pokud ano, tak slaba RTX 3060 k výkonnému procesoru i9-11900K je taky nějaký špatný vtip.

Jinak ano, dávat žravý procesor na tu desku není dobrý nápad.

A protože už tam máš dvě podivnosti, rovnou by mě zajímal zdroj, snad tam také nemáš další podivnost.

Převážně jenom na hry.
Zdroj mám tento:
https://www.czc.cz/seasonic-b12-bc-850-850w/327518/produkt

Ale kvůli tomu že je slabá by nejela na 0% nebo ano?

Takže výměnou základní desky by se mohl problém vyřešit ? Nebo je to závada více věcí ? V servisu mě nic nenašli po analýze počítače. Dělali i nějaké zátěžové testy a všechno prý působilo v pořádku, ale nic to nevyřešilo.

No, škoda, že jsi se neporadil před koupí. Měl jsi vzít procesor Core i7 nebo Ryzena a koupit grafiku aspoň RTX 3060Ti, sestava by byla mnohem vyladěnější.

Jinak si myslim, že ta deska ten Core i9 nedává. Tím neříkám, že je stopro problém v desce, ale zdá se to nejpravděpodobnější.

Já jsem tam měl jinou desku, ale ta přišla ve špatném stavu a když jsem jí byl reklamovat tak mě řekli že tu desku kterou jsem chtěl nemají na skladu a že by doporučil tuto. Takže perfektní servis obchodu.

Takže by se podstatně vyplatila koupit určitě jiná deska a při lepším i grafická karta ?

Jinak děkuji moc za pomoc.

Deska je ta nejlevnější, vhodné k 10100/10400 11100/11400.
V obchodě jsou bezpochyby idioti.

Nejlevnější s chladičem napájecích součástek https://www.czc.cz/asus-tuf-gaming-b560m-plus-wifi-intel-b560/311755/produkt
o které si myslím že je schopná to dát.
(pokud to má být miniatx)

Co jsem viděl testy podobných desek s 10900 tak ty bez chladiče /na napájecím čipu/ se přehřívaly a předpokládám že tady to bude to samé protože tam nikdo žádné zázračné součástky nedal. Některré desky se přehřívají i s chladičem.

Druhá možnost že to nestíhá dodávat dost proudu a ono je to chytré, propojené s cpu a zasekne se to.

Pokud tu desku nestihneš vrátit do 14dnů můžeš ještě zkusit ofukování nějakým třeba stolním větřákem okolí procesoru.

Můžeš taky na den dva zkusit vypnout turbo/pbo v biosu jestli to nepřestane zlobit.

Nestihneš to vrátit případně všechno ? :-)
(tu paměť máš předpokládám DDR4 )