Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Vytížení grafiky nad 80%

Ahoj, mám notebook MSI GS66 Stealth s i7-11800H a RTX3080. Notebook začal zničehonic více hřát a hučet (chladit), po prozkoumání jsem zjistil že jeden grafika na 100% v aplikaci od MSI, v správci úloh je to kolem 80-90%. Tohle vytížení jeden ihned po startu PC. Když hraju např. WOT tak grafika běží dle toho jestli jsem v menu (cca 30%), ve hře mnohem více. V momentu kdy hru vypnu, okamžitě vyběhnou prvně zmiňované hodnoty. Udělal jsem aktualizaci grafiky, Win (11), což samozřejmě nepomohlo.

Zprvu mě napadá, že mi někdo těží, nebo jinak využívá výkon GPU. Co byste mi doporučili/poradili udělat? Napadá mě reinstal Windowsů (který jsem ovšem dělal cca před měsícem). V příloze posílám screeny hodnot. Díky moc za rady!

co to je za mánii cokoliv "dávat do karantény", když je to zjevně škodná? chceš to snad obnovovat zpět?
adwleaner ti neukáže celý záznam, jestli končí něčím užitečným, tak to okno necháš malé, abys nic neviděl. to je vtip?

tyto 3 záznamy v registrech nejsou startovní, můžou ti být ukradené. mohl by tě trochu zajímat jejich obsah (viz regedit.exe), jestli je v nich cesta na nějaký spustitelný soubor a ten najít na disku a vyfakovat s ním.
startovní cesta vypadá např. takto:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run

protože je těch způsobů víc, je dobré se podívat, čím sis ten pc zaspywaroval - co se ti spouští a proč:
- pro kontrolu spouštěcích míst ms autoruns -> záložky: logon (po spuštění), services (služby), scheduled tasks (naplánované úlohy).
- pro kontrolu procesů v paměti process explorer. už jsi třeba zlistil, odkud z disku startuje tvůj "ly8orm.(exe?)" a co ho spouští?
a může být užitečné i vidět, s jakými neznámými místy navazuje spojení proces z tvého pc:
- zobrazení aplikací komunikujících s netem ms tcpview.