Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nezapne se zdroj.

Dobrý den.
Ve své počítačové sestavě (komponenty uvádím v příloze) jsem se rozhodl vyměnit grafickou kartu GIGABYTE GeForce RTX 2070 za GIGABYTE GeForce RTX 4070 Ti GAMING OC 12G. Dporučený výkon zdroje je 750 W. Tak jsem koupil i zdroj Seasonic Focus 750 Gold Semi-modular. Po instalaci GK a výměně zdroje se zdroj vůbec nezapnul. Jakoby byl úplně bez proudu. Vyzkoušel jsem všechny kabely, zda jsou dobře domáčklé, ale nepomohlo to. Zkusil jsem vrátit původní zdroj 650 W a sestava se normálně rozběhla. Seasonic jsem tedy vrátil a koupil nový zdroj Corsair RM750e. Po zapojení a zapnutí počítač na cca 2 vteřiny naskočí a hned se vypne. Nyní mám v počítači zase zpět původní zdroj (s ním vše funguje bez problémů) a snažím se zjistit příčinu, proč nové zdroje nefungují. Nevíte někdo, jaká by mohla být příčina, proč nové zdroje nefungují?

přídavné napájení pomocí nového 16pin (12 + 4) konektoru typu 12VHPWR, podle nového standardu PCIE GEN 5. Pokud váš zdroj tento nový konektor nepodporuje, což je dnes více než pravděpodobné, můžete využít přibalené redukce 16pin / 2× 8pin. Příkon karty byl výrobcem nastaven na 285 W (navýšit lze o 19 % na 340 W), a ten pak k jejímu provozu doporučuje zdroj o výkonu minimálně 750 W.