Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem jakou skolu na pc?

mam pred sebou tezke rozhodovani - musim si vybrat skolu . chtel bych delat neco s pocitacema , ale nevim jak se jmenuje skola na nejake ,,delani s pc ,, . je tam jeden obor -jmenuje se elektronicke pocitacove systemy , ale nevim na jeke pocitacove systemy to je . jestli to jsou pocitace jako ten u ktereho ted sedim , nebo treba pocitac v kotli. dik
Změna kategorie, původně: Ostatní (Kurt)

ne, kotel má jednoduchý časovač. Na to fakt není potřeba ani jednočip, i když s ním by to šlo realizovat taky.

Ale rovnou ti říkám, že pro tebe počítače nebudou. Jestli chceš začínat až na střední, tak to už je hodně pozdě.

:-D jako ftip, samozřejmě.

edit: a mířil jsem spíš na kmochnu, než na tebe. BTW, JR-e, nezapomeň, že ty jsi jiná generace, zvyklá hledat informace. Dnešní mládež nad informacemi ohrnuje většinou nos. Jak já bych skákal nadšením, kdybych měl na ještě základní škole google, wiki a jiné internetové zdroje (a internet vůbec)... Co jsem si nevyzkoušel metodou pokus-omyl, to jsem nevěděl; kusé informace z různých socialistických periodik fakt nestačily...

Jen jestli to nefunguje na principu přirozeného obranného mechanismu - v dnešní době jsi informacemi tak zavalen, že si stavíš obrannou zeď, mohdy i pevnější než je třeba ;-) ...vše se vším souvisí, žádný postoj nepojde "jen tak z ničeho".

nikoli - je rozdíl informace filtrovat (vybírat si) a nemít zájem získat a osvojit si jakékoliv informace. Myslím, že dnešní učitelé to znají velmi dobře, děti jim stahují elaboráty z internetu a ani se nenamáhají s jejich přepsáním (už jsem slyšel, že půlka třídy odevzdala jako svou práci tentýž text, který se nachází na internetu).

"že si stavíš obrannou zeď, mohdy i pevnější než je třeba"

Tehdy informace nebyly, proto byl po nich hlad, dnes jich je tolik, až je to unavující, i proto je k nim u mládeže odpor (nezájem, laxní přístup). Je prostě oslabená motivace, ale není to jen tím. Dnešní mládež je prostě jiná... a proč je jiná? Protože ji tak formuje současná společnost ... a jak vypadá současná společnost, to víš a vidíš sám. Za to ovšem "mládež" nemůže.

PS: Nebo ještě jinak řečeno ... dnešní děti nejsou o nic horší než ty, co se rodily před padesáti lety. Jen se holt rodí do jiného prostředí a podle toho se formuje jejich osobnost. Je to dokonalé zrcadlo společnosti, je do něj bohužel docela tristní pohled.

a co třeba obyčejnej gympl?? sice je to úplně mimo mísu ze zdejších nabídek.. ale zase gympl ti dá od všeho kousek.. a pak se ti líp odhaduje co dál dělat.. BTW i informatika se tam dělá ikdyž jen opravdu v základech.. ale aspon něco.. a jako samouk pak můžeš pokračovat

Když jde pak na vejšku, má výhodu v matematice a obecných předmětech. Nakopak bude mít trochu problémy s odborýma předmětama, když v prvním semestru projedou středoškolský odborný předměty během pouhých pár týdnů.

Na průmce kam jsem chodil já, jsmě měli matiku 8 hodin týdně, a gympláci se na nás nechytali...8-) Automatizace je snad jediný obor, kde se berou diferenciální rovnice už na střední škole. Nicméně, teď už z toho vím stejně velké hovno, protože už čtvrtým rokem studuji programování...