Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Notebook do 40tis.

Ahoj,
vybírám nový notebook a rád bych vás poprosil o radu/názor.
Notebook se mnou bude pravidelně cestovat (domov/kolej/brigáda), plánuji ho používat převážně na standardní činnosti (prohlížení webu, přehrávání videí, tvorbu prezentací a dokumentu apod.), ale nárazově i na středně náročný střih videa (hlavně v DaVinci Resolve).
Na tvorbu poznámek ve škole používám tablet s klávesnicí, výdrž na baterii pro mě proto není úplně nejzásadnější (na rozdíl od mobility zařízení, proto ntb, ne PC), ale přesto bych samozřejmě rád vybral něco s dobrým poměrem cena/výkon/výdrž na baterii/váha.
Cenově bych se rád vešel do 40tis. V současné nabídce mě nejvíce zaujaly notebooky buď s i7 (12700H a 12800H), nebo R7 (6800H, případně 5800H) v kombinaci buď s RTX 3060, nebo 3070.
Hrát hry na tom neplánuju, takže mě zas tak netrápí, jestli je obnovovací frekvence displeje 144Hz nebo 165Hz, požadavky na displej tedy jsou: 15,6-16 palců (+ případně nějaký drobný :D), IPS, nejlépe antireflexní, alespoň 300 nitů a FHD rozlišení. Harddisk nejlépe 1TB SSD, RAM alespoň 16GB.
Zároveň koukám jen na modely, u kterých lze vyměnit RAM (není připájena na základní desku).
Moji favorité (všechny stroje mají RTX 3060 6GB, 1TB SSD):
1) Omen by HP (https://bit.ly/3I6uM5B) ve verzi s i7-12700H, RTX 3060, QHD, RAM 16GB, cena (dle Heuréky) cca. 37-40tis.
2) Omen by HP (https://bit.ly/3XfE1ph) ve verzi s R7 6800H, RTX 3060, FHD, RAM 16GB, cena cca. 36-40tis.
3) Acer Nitro 5 (https://bit.ly/3jIN1pt) ve verzi s i7-12700H, RTX 3060, QHD, RAM 32GB, 1TB SSD, cena cca. 40tis. – oproti Omenu má více RAM, slabší baterii (57Wh vs 83Wh), disponuje MUX switchem (pokud na ntb nebudu hrát hry, přináší mi to nějakou výhodu, např. v úspoře baterie při nenáročných činnostech na grafiku?) a je o trochu těžší (ne výrazně, cca. o 200g.)
4) Victus by HP (https://bit.ly/3RJvOsm) ve verzi s i7-12700H, RTX 3060, FHD, RAM 16GB, oproti Omenu má slabší baterii (4-článková 70Wh vs. 6-článková 83Wh Omen).
Na CZC lze exkluzivně koupit tuto konfiguraci za 30,5tis., což se mi jeví jako zajímavá koupě. Srovnával jsem ho na prodejně s Omenem – přišlo mi, že Omen má lepší konstrukční zpracování (což je ale asi logický, je to model z vyšší řady a jeho cena atakuje 40tis.), také mě zaujalo, že pod pantem (mezi displejem a tělem) má průduchy směrem vzhůru, patrně pro chlazení – přemýšlím, jestli to nebude problém pro displej, pokud na něj bude mířit teplý vzduch? Případně nebude se jimi do ntb dostávat prach?

Prosím tedy o radu:
1) Jakou konfiguraci zvolit (procesor+grafická karta)? Některou z výše uvedených, nebo úplně jinou?
2) Má pro mě smysl MUX switch?
3) Jaký ntb z mých favoritů byste zvolili?
4) Pokud byste spíše sáhli po nějakém jiném ntb, prosím, o doporučení modelu.
Předem všem moc děkuji. :-)
Míla

1) Tak psal jsi o Davinci ten umí využít Quick Sync co má intel 12x00.
2) to je pro hráče FPS co řeší 130snímků vs 152 snímků a dobu odezvy. jo s muxem je to mírně lepší ale stačí zapojit monitor

ale přesto bych samozřejmě rád vybral něco s dobrým poměrem cena/výkon/výdrž na baterii/váha.

Na tu baterku to v plné zátěži vydrží stříhat nebo hrát hry odhaduju max hodinu. Takže nemá cenu přemýšlet o 4 článkové nebo 57wh. Pokud teda fakt myslíš že to pojedeš na baterii.

také mě zaujalo, že pod pantem (mezi displejem a tělem) má průduchy směrem vzhůru, patrně pro chlazení – přemýšlím, jestli to nebude problém pro displej, pokud na něj bude mířit teplý vzduch? Případně nebude se jimi do ntb dostávat prach?

Ty dva ventilátory toho natahají tisíckrát víc.

Ahoj,
díky moc za reakci. :)

Quick sync je určitě zajímavá vychytávka :) co jsem tak hledal, tak AMD asi nic podobného nenabízí, že? Díky za vyjasnění toho MUX switche - že je to převážně pro hráče mi bylo jasný, spíš jsem přemýšlel nad tím, jestli ho nejde využít i "obráceně", tj. že by při nenáročných činnostech přepl jen na integrovanou grafickou kartu, a tím prodloužil výdrž na baterii. Ale koukal jsem, že nějaký optimalizační mód je součástí i sw od nVidie.

Na tu baterku to v plné zátěži vydrží stříhat nebo hrát hry odhaduju max hodinu.

Určitě si nedělám iluze, že bych na tom mohl stříhat nějakou delší dobu bez přístupu k zásuvce. Výdrž na baterku by se spíš hodila na nějaký nenáročný činnosti při cestách, ale jak jsem psal, určitě to pro mě není nijak extra důležitý. ;)

Ty dva ventilátory toho natahají tisíckrát víc.

Jasný, spíš jsem přemejšlel nad tím odvodem teplýho vzduchu přímo směrem vzhůru, tj. k té obrazovce.