Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Rychlost ram

Zdravím, mám problém s rychlostí ram. mám 4x8GB (2x 2400 a 2x3200)
správce úloh mi ale ukazuje rychlost 1067MHz nevíte prosím někdo co s tím? děkuji

Řešení:

Nikolivěk. Všechny paměti musí jet na stejné frekvenci! Maximem bude nejspíše těch 2400MHz a ty rychlejší RAMky budou podtaktované.

Clear CMOS určitě ne, je to zbytečné!
Je třeba se podívat na samotné RAM, jaké mají časování , jakou voltáž a toto nastavit v BIOSu ručně. Můžeš použít podporu XMP (ale vždy jen těch horších RAM) a před uložením a rebootem zkontrolovat, že je správně i nastavení napájení (rozmezí typicky 1,2 až 1,35V - právě u MSI je toto třeba bezpodmínečně kontrolovat). Jinak je dost blbý, že máš 4 moduly a ještě různé rychlosti, to nebude dělat dobrotu, zejména u takto staré platformy.

edit: a s tím raděním clear cmos bych šetřil, protože spousta amatérů pak končí s nefunkčním počítačem, který není schopna dát dohromady, protože si předem neprošli, jak je bios nastavený. Totéž platí předtím, než do toho začněš vrtat, protože tyto experimenty s časováním pamětí leckdy končí právě resetem cmos. Takže si překontroluj zda ti PC bootuje v UEFI/CSM, jaký je použit režim řadiče SATA, případně jak je seřazen bootlist.

Takže když zapnu xmp na kanál 1(2400) tak mi to podpoří kanál 2 jakože ho bude líp stíhat nebo tak? Já si celou dobu myslel že je lepší xmp na ty silnější ram. No už je to celkem starej stroj 😃 bude mít skoro 8let
Nejhorší je když hledám návod tak je to všechno převážně na nový bios a tam maj věci co já ne