Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PHP (open_basedir restriction in effect)

Ahoj,

pokouším se načíst soubor v PHP.
Na hostingu u provozovatele to háže následující chybu:

Message: file_get_contents(): open_basedir restriction in effect. File(mujFile.xml) is not within the allowed path(s): (/data/web/virtuals/322300/virtual)

Dá se to upravit nějak jinak než konfigurací PHP.ini ?
K tomu nemám přístup. Co s tím ?

Děkuji za nápad, a omlouvám se za pozdní reakci.
Měl jsem toho teď hodně a nevěděl jsem, kde mi hlava stojí.

Toto s nahráním do jiné složky mě už taky napadlo, ale přesto je to "méně čisté řešení".

Řešení, kde to potřebuji stojí na frameworku PHP-codeigniter.

Takže bych potřeboval vědět, zda je možné to poštělovat v codeigniteru a nebo jen a pouze v PHP serveru.

Jedná se mi tedy o to, zda je možné určit důvod toho "nepřístupu".
Zda je to kvůli PHP serveru a nebo PHP-codeigniteru, ve kterém by bylo eventuelně možné nějakým způsobem
dát složce vyjímku ke čtení skriptům.

Budu rád za každou radu.