Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chladič na procesoru

Ahoj všem, chtěl bych se zeptat, mám procesor i5 s 4 jádrama a s TDP 75 W. Měl jsem na něm od začátku chladič, co byl u toho procesoru. Pod větrákem se tvořila vrstva prachu, tak sem ho každý rok musel sundat a vyčistit, jinak větrák začal čímdál častěji hlasitě hučet. Při posledním čištění jsem zjistil, že tam ten chladič pořádně nedrží, protože jsou ulomené dva ty plastové čudlíky, co se zastrkují do základní desky a drží tam ten chladič.
Nevymyslel sem jak to spravit, tak sem koupil nový chladič. Našel sem na netu spoustu chladičů, a i takové které jsou mnohem větší, trčí do výšky, a přišroubovávají se šroubama. Navíc ten větrák je samostatně sundávací, takže nebudu muset při čištění sundávat celý chladič, ale jen větrák.
Tak jsem si řekl že to je super vynález, a koupil jsem ho. Jenže pak sem si uvědomil, že můj procesor má TDP 75 W, a ten chladič má psané TDP 140 W.
Nebude to dělat problémy? Že ten procesor bude podchlazený?
Díky za rady všem

Tak na to TDP 140 W treba dávať veľký pozor!
Neustále to treba kontrolovať a keby si náhodou zbadal na vetráku námrazu, okamžite to vypni!!! Prípadne ak by si mal pocit, že je procesor podchladený, môžeš mu uvariť bilinkový čaj,
alebo ho zabaliť do teplej deky... :-D

Fakt si robím srandu, ale Ty si si začal.... :-)

Raději se zaměř na to, jestli byla na chladiči fólie a pod ní teplovodivá pasta nebo jestli jsi ji tam tu pastu dal, pokud tam nebyla. Pár lidí si toho nevšimne a přidělá chladič i s fólií a potom se diví, že má vysoké teploty. Psané TDP znamená výkon chladiče, který je schopný procesor uchladit, takže stresovat se nemusíš.

Čudlíky to má ulomené protože jsi to tam rval a základovka nebyla venku z bedny. Musí se to nasadit, zdruhe strany desky zkontrolovat a pak docvaknout "na stole"

Dřív.to šlo z toho samého chladiče přehodit nynější stav neznám.

jo, tak se nato vykašlu.
Ty čudlíky jdou vyměnit, ale dají se někde sehnat samostatně?
Kdybych měl dva stejné chladiče, tak to vyměním, ale místo abych kupoval další stejný chladič, tak sem koupil už ten lepší se šroubama.
Základní desku sem nevyndával, to je pravda, já myslel že se nemusí vyndávat. Každý rok ji vyndávat kvůli vyčištění chladiče by se mi nechtělo.

nesnáším čudlíkové chladiče. špatně to drží, někdo přede mnou to mohl poškodit že to nedrží a pod desku není vidět.
má to mít šrouby z druhé strany nebo nějakou podložku / zpevňující kříž.
toto vyhodit.

chladič jde vysát/vyfoukat (ale nedělat z větráku vrtulník), nebo pročistit štětcem.