Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno TV LG C1 webOS - webosbrew

Nazdar, vedel by niekto poradiť či je bezpečné používať:
časť 1 - https://www.youtube.com/watch?v=Zoc9Bt9TuZA
časť 2 - https://www.youtube.com/watch?v=Q9dIlRHJP_s

GitHub - https://github.com/webosbrew/dev-manager-desktop

Ešte som to neskúšal inštalovať, najprv si to chcem poriadne preveriť nakoľko keď vidím IP adresy začínam mať obavy, nevyznám sa, nerozumiem tomu. Hľadám skrátka niečo čím bude možné odstrániť reklamy. Pred pol rokom som skúšal AdGuard DNS ale nefungovalo to. Teraz som objavil tento vynález a vyzerá podľa hodnotenia videa na YTB že by to mohlo fungovať. Nebudem ale riskovať nejaký problém ak to môže byť nejaká škodná...

Rozumiem ale ak sa niekto vyzná tak sa z toho dá niečo vyčítať či je to potencionálne nebezpečné? Tá aplikácia pre WebOS je oficiálna aplikácia od LG, je to nejaký developer režim pre vývojárov. Z tejto strany by to malo byť bezpečné. Potom je ten soft pre desktop ktorý má otvorený zdrojový kód. Môj laický názor je že by to malo byť všetko bezpečné. Ako som ale písal nevyznám sa v tomto.

Funguje to, je to zložitý proces inštalácie. Nakoniec sa podarilo, bezproblémové, jednoduché a plne funkčné. Vyzerá to a správa sa to ako oficiálna aplikácia, skúsil som pustiť teraz na test zopár videí, aj nejaké HDR a všetko vpohode prehraje, žiadne reklamy!

Stále je otvorená otázka tej bezpečnosti. Oficiálna "developer mode" aplikácia od LG zobrazovala moju IP host adresu(neviem či je to adresa internetu alebo konkrétneho zariadenia, je formátu XXX.XXX.X.XXX), ďalej tá developerská aplikácia vygenerovala nejaký trvalý kód s označením passphrase, je to šesťmiestný kód písmen a čísel. Takže obe tieto údaje: IP adresu a ten passphrase som odovzdal tretej strane. Na spárovanie je nutné tieto údaje zadať do toho SW na desktope. Jednoducho povedané, môže niekto tú IP adresu a ten kód nejako zneužiť v môj neprospech? Ten projekt na githube je málo známy, robí to tento vývojár https://github.com/mariotaku vyzerá dôveryhodne? Podľa mňa áno ale to vyzeral aj SBF :-D

PS: Otestujem to všetko poriadne aspoň týždeň nech zistím ako to funguje. Až potom pridám návod ako to spraviť. Už teraz som tam objavil zopár vecí v tej inštalácii ktoré som robil nesprávne.