Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nový datový HDD - kompatibilita

Zdravím, hledám nový HDD pro data (dokumenty, obrázky, hudba). Jako velmi dobrá možnost se mi jeví Seagate SkyHawk 2TB - ST2000VX008. Nevadí mi, že má 5900 otáček za minutu a líbí se mi, že technologie zápisu je CMR. Rád bych ale věděl, jestli tento disk bude v mém PC bez problémů fungovat, jelikož v popisu produktu je psáno, že disk je optimalizován pro používání v kamerových systémech. Série Barracuda je naopak vyloženě desktopová, ale nelíbí se mi, že CMR je pouze u 1TB varianty a disky z této série, které mají více než 2TB mají navíc jen 5400 otáček za minutu, což odpovídá 2,5" diskům pro notebooky. IronWolf se mi kupovat nechce vzhledem k vyšším cenám. Předem děkuji za odpovědi, případné další informace rád doplním, pokud to někomu nebude takto stačit.

Děkuji za odpovědi. Slyšel jsem, že disky určené do kamerových systémů mají jiný firmware, který toleruje chyby. Tu a tam tedy může zapsat data s menší chybou. Pokud to bude dokument, tak ho pak ani nepůjde otevřít. Pokud to bude video z kamerového systému, tak nějaké ty sekundy ze záznamu nepředstavují problém. Nevím, co si mám myslet, proto jsem se zeptal.

Děkuji za odpověď, netřeba se omlouvat. WD Purple je vlastně ekvivalent Seagate SkyHawk, co si vzpomínám. Zajímalo by mě, co za obdobu nabízí Seagate pro WD Black. Pokud se nepletu, tak Seagate žádný takový disk nenabízí, ale klidně se nechám poučit. Nechce se mi zakládat další vlákno.