Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Anténa pro připojení k internetu

Zdravím, pro připojení k internetu používám anténu Ubiquiti NanoStation Loco M5.
S připojením v podstatě nemám problémy, ale říkám si, že anténa už je přeci jen dost stará, jestli už by nestálo za to ji vyměnit.
Ještě než se obrátím s dotazem na svého poskytovatele, tak bych se chtěl zeptat zdejších odborníků, jakou anténu byste mi případně doporučili a na co si dát pozor. Na přípojný bod mám přímou viditelnost, vzdálenost cca 120m.

Rychlost cca 50/50 Mbps. Router mám MikroTik ac2, ale pokukuju po nějakém Asusu s WiFi 6.
Jsem si prostě jen říkal, že kdyby se to dalo nahradit něčím novějším, možná rychlejším, nevím, no. Ale je mi jasné, že jestli tam poskytovatel nepustí vyšší rychlost, tak to prostě rychleji nepojede.

v byte si dej klidne wifi7 nebo co ti pro interni sit vyhovuje.
jestli je ta "antena" jen v rezimu ap a tvuj router je zvenci viditelny, pak bych se znacce asus spis vyhnul.

vymenu "anteny" prober s operatorem: jestli poskytuje neco noveho/rychlejsiho a jestli se to u tebe projevi.

Nevidím důvod ji měnit pokud funguje jak má. Já mám roky Bullet 5 a nemám žádný problém. Dřív než ta anténa pravděpodobně odejde napájecí adaptér.
Možná mrkni, jestli není nějaký novější firmware, ale pokud to funguje jak má a je to stabilní, tak pro to není důvod. Jestli nějaký novější bude a budeš ho chtít aktualizovat na poslední verzi, tak si nezapomeň zálohovat všechna nastavení. Jak do souboru tak pro jistotu ještě jednotlivé screeny z nastavení, protože po update to bude pravděpodobně v továrním nastavení.

ale dá se do toho přihlásit, akorát ji musíš resetovat do továrního nastavení....a pak nastavit:
Vstup : na síťové kartě
Na adapteru nastavit IP adesu 192.168.1.10
Do prohlížeče dát 192.168.1.1
Bez záruky, možná má jinou IP adresu ale to je na něm napsíno..
a přístup byl admin
admin , nebo volné pole password