Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problem s rychlostou SSD

Dobry den, kupoval som nedavno SSD https://www.alza.sk/crucial-bx500-500-gb-d7356759.htm

Disk ma cca pol roka, ide o to ze na disku mam volnych este 140GB a rychlost zapisu je len 17,68
mam pc: i7 4790, gtx 1660 super, 16GB RAM, ovladace nainstalovane zo stranok vyrobcu dosky. V BIOSE je AHCI,
v PC niesu ziadne virusy, skusal som aj preinstalovat windows.

https://i.postimg.cc/Xq10SNJF/Sn-mka.png

prosim kde je problem. dakujem

Rychlost čtení máš v pohodě, ale rychlost zápisu je vážně hodně malá. Já mám na svém starém SSD čtení 244MB/s ale zápis nějakých 50MB/s. Je to už veterán, ale funguje spolehlivě už dlouhou dobu. Zkoušels jiný port nebo jiný kabel? Neříkám, že to pomůže, ale mohlo by a za pokus to stojí. Taky může nějaký antivir pracovat na pozadí, ale je to jen hádání. Zkus vypnout ve WIN defender a potom to změř znovu.

Zkus se podivat do spravce zarizeni "tvuj SSD" → "pravy klik vlastnosti" → "strategie" → jestli mas povolenou "povolit mezipaměť pro zápis" a zrovna se muzes podivat co pouziva AHCI SATA za ovladac.
Pri obdobnem problemu jsem na zkousku nabootoval Live USB s UBuntu, spustil test rychlosti disku (benchmark v aplikaci DISK) a hodnoty byly korektni, tudiz problem pochazel z Windows.
Mozna by nebylo naskodu obnovit nastaveni BIOS.

PS: Mohl by jsi na zkousku otevrit terminal jako 'spravce' (pravy klik na policko start) CMD/Powershel a spustit :

winsat disk -seq -write -drive d

Jako hodnotu mas v "modrém" policku ? :
[96639-hddbench-png]

ty polozky vlevo jsou vypsane zelene, cili ovladac i zarovnani disku maji byt ok.
pak je mozne, ze v tom bx500 odesla slc cache, ale stejne je to strasidelne nizky vysledek.

crystaldiskinfo nesmi ukazat chybu c7 - crc error.
jiny sata port na desce se chova stejne?
pouzivas nejaky antivir?