Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Upgrade staršího PC - paměť RAM

Zdravím, mám PC z roku 2016:
CPU Intel Core i5-4590 (3,3GHz, 6MB, LGA 1150)
MB MSI B85-G41 PC Mate - B85, s.1150, DDR3
GTX 960 GAMING 4G, 4GB, DDR5
RAM Kingston 2x4GB DDR3 1866MHz CL10 HyperX Fury
Rád bych udělal upgrade, nejjednodušší je asi přidat RAMky. Šly by tam dát třeba tyhle?
https://www.alza.cz/kingston-fury-16gb-kit-ddr3-1866mhz...
Případně jiný nápad na upgrade? Grafiku zatím měnit nechci. Předem díky za tipy.

Nesmyslně položená otázka.

Chceš upgradovat RAMky jen proto, že to je nejjednodušší? To je teda důvod.

Jiný nápad na upgrade? Třeba zdroj nebo SSD, které jsi zatajil. Ani nikdo z nás netuší, na co PC používáš a jestli je upgrade nutný, resp. jestli bude mít nějaký viditelný přínos. Cenový limit taky tajný.

Tak ještě doplňuji:
Zdroj Be quiet! Pure Power L8 - 500W (80+ Bronze)
Disky jsou tam dva, SSD Transcend SSD370S, SATAIII, 2.5" - 128GB a HDD WD Caviar Blue WD10EZEX, 3,5" SATAIII, 64MB - 1TB
Hraju hry (třeba Kingdome Come), koukal jsem, že krom ramek splňuju i minimální požadavky na Hogwarts legacy, tak když to pořádně opatchujou, tak bych třeba za rok zkusil.
Upravuju fotky, občas stříhám videa.

máš krám s intelem 4.generace, jeho osazených 8gb ram je tak akorát.
zvětšením ram maximálně zvětšíš diskovou cache, jinak se nestane skoro nic. možná z toho microsoft přidělí s bídou o 2gb víc na aplikace, což ani nezaregistruješ.
jestli potřebuješ zbytečně vyhodit peníze, směle do toho.

tvůj krám (když vynecháme celou základní desku = celý pc) asi podstatně brzdí shitové disky. miniaturní ssd pofiderní značky a datový disk ze století páry. tam vidím zakopaného billa.

Počítač je spíš z roku 2014, jestli koupený v 2016 tak ve výprodeji.
Vrážet do něj 16GB DDR3 za 2000 jsou vyhozený peníze z okna.
Jestli si chceš hrát tak sběrný důrr, kamarádi v nejhorším bazoš/aukro. Pokuds jsi z prahy tak např https://pc.bazos.cz/inzerat/164562298/kingston-kvr16n114-pc3-128001600mhz-4x416gb.php a ještě to o kilo stáhni:-)
Každopádně moc to nepomůže ... ve hrách spíš vůbec. S bradavicema a jejím hraním jsi pobavil.

Pokud máš 6500 tak
https://www.alza.cz/gigabyte-b550m-ds3h-d5868860.htm?o=1
https://www.alza.cz/amd-ryzen-5-5600-d7082021.htm?o=1
https://www.alza.cz/kingston-fury-16gb-ddr4-3200mhz-cl16-beast-black-d6633192.htm

Díky, takže to zkoušet ani nemusím. Dotaz jsem nenapsal dobře, ale i docela nový hry mi na tom ještě nějak jdou, tak jsem si nemyslel, že je to až takový střep.
Když teď vím, že nemá cenu do toho něco cpát, časem pořídím celou novou sestavu. Díky všem za rady.