Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nový ntb je pomalý/seká se

Zdravím,
mám nový ntb, od začátku se mi dělá to, že se některé věci sekají, nebo trvají hrozně dlouho. Např. když chci něco kopírovat přetažením souboru do jiné složky/plochy, tak se to sekne a cca na 10s a pak začne kopírovat. Nebo když vytvářím novou složku tak 20s se nic neděje, kliknu znova na vytvořit novou složku a udělají se mi dvě.
V čem by mohl být problém? Nechybí mi jen nějaké ovladače nebo nevím co. Nebo to je na reklamaci?

Děkuji

ma dejme tomu rok a pul.
muze byt ucpany vyfuk ventilatoru, o teplotach nepises.
taky nepises o zadnem testu na spyware, napr: adwcleaner
nebo jestli sis sam nedoinstaloval zpomalovaci parodii na antivir jako avg/avast
za tu dobu bude asi slusne zahnojeny seznam polozek "po spusteni", dobry prehled ukazuje: ms autoruns
jsou uzivatele, kteri maji obsesi co rok preinstalovat pc nebo obnovovat tovarni nastaveni. ale uz neumi nainstalovat ovladace, nepises jestli neco takoveho probehlo.