Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem windows nebo chrome

Zdravim,odesel mi notebook (Lenovo ideapad flex 5), potrebuji koupit novy...staci mi nejaky co prehraji video,film,obcas dítko spusti hru..je velky rozdil mezi notebookem s windows a chrome?co poradite aby mi to utahlo?diky moc

2mesice po zaruce prestala jit cast klavesnice..ale je divny,ze ne treba jedna strana,ale jedno pismenko jde,hned dalsi vedle ne,proste napreskacku..notas ma nastesti rezim i tabletu,takze se využije ale ja chci pro sebe novy..rada bych se vesla cca do 15tis,moc ho nevyuzivam,obcas jen nějaká tabulka do prace nebo shlédnutí filmu,proto mam strach aby to chrome utahl...ale windows jsou drahe..pro me zbytecne

Ak chceš primárne na videá YouTube a filmy a občas tie hry tak ja by som ti určite odporúčal zamerať sa aby bola obrazovka OLED/AMOLED. Za zmienku by stálo pozrieť android tablety. Teraz už robia takéto aj NTB a cena nie je nič extrémne. Pozerať filmy na takomto zariadení nie je ideálne ale ak to fakt chceš...

Chromebooky na hry moc nie sú stavané, samotný systém je prispôsobený prevažne na Internetové aplikácie. V podstate netbook. Myslím že ani nenájdeš Chromebook s dedikovanou GPU, všetko len iGP.
Teda štandardné notebooky s pred-inštalovaným Windows budú určite vhodnejšia voľba. Ak Windows nevyhovuje, môžete na ten notebook hocikedy nainštalovať Linux, alebo mať dokonca viacero systémov nainštalovaných naraz.