Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Inštalacia windows 11 - Zlyhala a asi niečo aj poškodila

Pokúšal som sa vytvoriť inštalačné USB Windows 11, podľa návodu z tejto stránky Inštalacia windows 11 na nepodporovaný počítač Podľa návodu som vytvoril inštalačné USB Windows 10, vymazal subor install.win, otvoril som inštalačku win11, potom som stiahol aplikaciu wimlib a pomocou príkazového riadku som rozdelil súbor install.wim z inštalačky win11 na súbory install.swm a install2.swm Potom som reštartoval pc a načítal USB všetko šlo v pohode až do chvíle, keď som odstránil starú inštaláciu win10 zo všetkymi jej súčasťami z SSD. Vyskočila hláška "Inštalácia windows nedokáže nainštalovať windows 11 na zadany disk". Sformátoval som druhý HDD a pokúšil som sa windows 11 nainštalovať tam ale to samé "Inštalácia windows nedokáže nainštalovať windows 11 na zadaný disk". Reštartoval som teda počítač, vytiahol USB z win11 a vložil usb z win10. Skončilo to rovnako ako z win11, "Inštalacia windows nedokaže nainštalovať windows 10 na zadaný disk". Skúšal som inštalovať na SSD aj HDD ale nič nezabralo. Nakoniec som reštartoval pc, vytiahol USB a do DVD mechaniky vložil inštalačku windows 10 21hH1. Pri inštalácii na SSD vypísala "Inštalacia windows nedokáže nainštalovať Windows 10 na zadaný disk". Našťastie pri inštalácií na HDD sa začala inštalácia. Po nainštalovaní windows 10 21H1 sa ale SSD zobrazuje v prieskumníkovy. Čo je zle?

Aplikácia od poisťovne, kde si spravujem svoje financie bude od leta podporovať už len win11, nech už sa to mne ako klientovi páči alebo nepáči. A cena nových počítačov je cca 1200 euro, čo som pozeral v obchode. A čo s týmto pc, prečo mám vyhadzovať fukčný pc len preto že si to niekto zmyslel.

Môj pc nieje až taký nekompatibilny: TPM 1.2, Intel(R) Core(TM) i5-4590 CPU @ 3.30GHz 3.30 GHz, Kingston 2x4 GB 1600 Mhz cl 11,1 TB HDD Western Digital, 240 GB SSD Kingston, Grafika AMD R9 Sapphire dual boots - 4 GB memory. Doska Asus Z87-K

taky můžeš vyměnit pojišťovnu, třeba to vyjde levněji než jejich tupé zlodějské vydírání.
ostatně své herní dělo 4.intelí generace si nechej na ohromování výkonem, pro bankovnictví může stačit tablet s novějším androidem.

kancelářský pc nemusí být nový, 4jádra mají výkonu dost.
nebo 8.gen intel má už support pro w11: https://www.gigacomputer.cz/zbozi/1370752-hp-prodesk-400-g4-mini.html
na levnější pc bys musel w11 updatovat sám: https://www.gigacomputer.cz/zbozi/1365899-lenovo-thinkcentre-m700-10hy-tiny.html