Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno nákup větší ram

Dobrý den.
Mam notebook Lenovo ideapad 320-15IAP. Celkem se seká, je to pomalé. Má to pouze 4 GB RAM a tak mě napadlo, že bych jí mohl zkusit zvětšit.
NTB se používá pouze na základní prací. Internet, texty, video (netflix,hbo max, o2tv) a i tak je to někdy očistec se k tomu dopracovat než to pustím.
Přemýšlel jsem o i SSD disku, ale pokud by pro normální používání postačila zvětšení RAM, tak postačí pouze to.
Má otázká zní, jako RAM mám koupit?
Dle stránek lenovo by tam teď měla být Lenovo MEMORY 4G DDR3L 1600 SODIMM.
Lenovo 320

Co jsem četl, snad správně, tak notebook má pouze 1 slot pro paměť a snad max 12 GB to zvládne?
a tak bych teda zkusil nějakou 8 GB, nejsou drahé.
Můžu zkusit např tuhle?
?gclid=Cj0KCQiArsefBhCbARIsAP98hXRbAV8GzTgH_H13uNZ6LspxPA8BYHVjUmj45zsC3jFo09E2aXiW01YaAq2AEALw_wcB

Děkuji za pomoc

Raketu nepotřebuji.
Potřebuji jenom něco, kde nebudu čekat několik minut jenom na to, že se zapne prohlížeč, OpenOffice a pod. A pouštění např o2tv je taky někdy mazec. Mám to v kamionu jenom na tohle, tak pokud bude na zrychlení malá investice, rád to zkusím.
Můžu teda tohle např? Samozřejmě bych vzal i tu RAM, je levná tak to mě už nezabije

Daj pozor na označenie, potrebuješ DDR3L, to L-ko na konci je rozdiel a musíš kúpiť takýto RAM modul. Neviem či dosahuješ maxima kapacity RAM. Ak nie tak nemusíš riešiť. SSD samozrejme pomôže ak ti systém beží na starom HDD tak rozdiel bude extrémny.

zkus si vyoutubovat: "disassembly tvůj_krám"
když bude v popisku "ram", to chceš. uvidíš jak se to rozebírá a kolik je slotů pro ramky. řada ideapad je typicky pájená a třeba zbyl jeden na so-dimm
ehm, všechno špatně:

2jádrový procesor Intel Celeron N3350

který k...... ti to poradil? na ms-dos dobré, jinak nepomůže nic.
tak edit, podle jiných odkazů v tom může být až:

4jádrový procesor Intel Pentium N4200

je to trochu snesitelnější peklo, říká se tomu z hov_a do hov_a.

takže zvednout ram + bezpodmínečně osadit ssd, protože cpu nestíhá nic, a nakonec to celé vyhodit.

Poradila mi to omezena nabídka K+B asi před 5 lety, kdy jsem si tam mohl koupit něco za 10k a nic jiného tam neměli.
Ale kromě toho, že je to pomalé, tak vše funguje. Výdrž OK, displej OK, šasi OK. Tak ho chci dát mámě a když pár drobných investuji a trochu se zrychlí ?
edit: Mám v tom Pentium N4200

na ram ddr3L už tě upozorňovali. co je tam teď za technologii (napájení) možná zobrazí cpu-z.
zvedat ram na maximálních 4+8gb nemá význam, nemá to procesor, který by to dokázal rozumně využít, stačí přikoupit 4gb.

při prohlížení yt / čtení parametrů / nebo ohánění se šroubovákem prozkoumej, jestli to má volný sata nebo m.2 slot pro normální disk. u 15" modelů by měl být výměnný slot.
slušné ssd jsou mx500 nebo ssd230, možná jen 250gb.
s úplnými lowendy nižších řad nemám dobré zkušenosti.

i před 5 lety se prodávaly repasy v lepší kondici, než je tento odpad.
každá stovka do toho dnes dosypávaná je ztráta a boží trest za tehdejší nákup.