Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaky kabel do monitoru?

Ahoj, mám monitor https://www.alza.cz/27-dell-u2719d-ultrasharp-d5477274.htm, který má v sobě HDMI, Display port a USB B výstupy. Na monitoru jsou také usb díry.

Můj ntb má pouze USB-C vstupy. V případě že koupím HDMI to USB-C, nebo Display Port to USB-C budou mi přes tyto "obrazové kabely" fungovat i USB porty na monitoru?

Nebo musím mít z monitoru propojit dva kabely? Jeden obrazový (hdmi/display port) a druhý datový USB-B?

Kabel nemám, nemůžu to vyzkoušet - rozhoduji se co koupit.

Díky!

By mě FAKT ZAJÍMALO, který ichtyl učí lidi, že monitor má "výstupy?!" Jaký signál "vystupuje" z monitoru? S tím se pak vlečou ichtylní názory na "redukce" které tito lidé opět chápou v naprosto nesmyslném směru.

Takže: oválný konektor "USB-C" je, respektive MŮŽE BÝT, tzv. sdružený konektor, do kterého výrobce počítače sloučil USB, Display Port a Thunderbolt (což je varianta PCIe rozhraní). Ne každý konektor na počítači může mít zapojeno všechno. Co je kde, je popsáno v datašitu/návodu od počítače.
USB porty na monitoru budou fungovat jen tehdy, když bude připojen onen USB-B port na monitoru k USB portu počítače.
Jakou "redukci" koupit, to záleží na tom, co tvé PC do toho portu umí poslat. Pokud je to jen čisté USB, pak potřebuješ USB grafickou kartu s výstupem na DP (lepší) nebo HDMI. Pokud má integrovaný DP výstup z integrované grafiky, pak postačí opravdu redukce a obraz bude samozřejmě lepší a grafika integrovaná bude mít lepší výkon než usb chcípák.