Máš firemní notebook, na který nemůžeš nic instalovat, protože nemáš admin práva - politika firmy. To je musis nechat, aby te navedli, zacnes stahovat a instalovat a rekne ti to, ze pro instalaci je potreba se prihlasit jako admin a ty admin ucet neznas, protoze to spravuje firemni admin.
Máš tlačítkový telefon, takže tam nejde instalovat aplikace.
Začal se ptát, když mám tlačítkový telefon, tak jak to, že mám whatsup. Tak jsem mu řekl, že WhatsUp koupila Meta, takže je to propojené s FB a FB mám v prohlížeči. Začal mlít kraviny, že o tom, že by Whatsup patřil k FB nic neví. A když mám FB, tak jak jsem tam dostal fotku, protože bez fotky bych si nezaložil účet. Na to já, že notebook má kameru, tak není problém tam fotku dostat. Začal plácat blbosti, že pro používání kamery na NB potřebuju admin práva apod.
Musím ten scénář vylepšit.
Budu dělat počítačově negramotného.
Notebook s nemožností instalovat je OK. Jen to asi změním na to, že se mi o něj stará dcera a že nemam prava, protože se mi ho podařilo zavirovat. A že dcera dělá v bance, takže s počítačem umí. A jestli počká, tak se dcera za chvíli vrátí a ten software mi tam nainstaluje a že mi s tím získáním bitcoinu pomuze. Tady to asi skonci. Takze asi zustanu u firemniho notebooku.
Budu si muset doresit verohodne telefon. Ted me napada Huawei s jejich vlastnim OS a obchodem. Tim vyresim, ze tam nemam bankovnictvi, neni tam google store. Bankovnictvi na mobilu nepotrebuju, mam kartu a banku mam za rohem, takze kdyz neco potrebuju, tak si tam zabehnu. A taky si postezuju si, ze driv fungovalo bankovnictvi v prohlizeci, to slo potvrzovat pomoci SMS a ted, ze vyzaduji mobilni aplikaci, kterou na svuj mobil nedostanu.
Firemni telefon spravovany firmou s moznosti instalovat jen aplikace z povoleneho seznamu je moc sofistikovany.
Musis se snazit ridit se jeho pokyny, udelas par preklepu, instalace vzdalene spravy nefunguje... Napred ti to zablokuje prohlizec - to obejdes pres ponechat download, ale pak to nejde nainstalovat protoze nemam prava.
Musis byt slusny, nesikovny, snazit se ridit jeho pokyny, ale porad ti neco nejde. Obvykle to po pul hodine vzdaji.
Muzu zkusit, kdyz zacne mluvit ukroslovenstinou, at chvilku pocka, ze si zapnu nahravani hovoru. Tady to asi taky skonci...