Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ceník - dokument co se bude aktualizovat

Ahoj,

Rád bych vyřešil takovou situaci, kdy bude vytvořený nějaký dokument (ceník) a ten se bude třeba i po stažení zákazníky přímo u nich aktualizovat, když v něm něco změním.

Nemám s tímto zkušenost například v excelu.

Pokud není jasné co chci - vytvořit ceník, vložit někam na net ( kdyby šlo třeba využít úložiště v rámci hostingu), stáhne si jo 1000 zákazníků a ti pak nebudou muset hledat znovu a znovu ceník, ale ten jeden co stáhnou poprvé, se jim naprikald vždy po otevření synchronizuje.

Lze to? Byl by tu někdo ochotný s tím pomoci nebo alespoň trochu navést na správný směr?

Díky moc.

Ahoj,

tvoje zadání se v praxi řeší vystavením ceníku on-line, nebo-li na webu.

A pokud už ceník je na webu, mohl by být například v HTML formátu (zjednodušeně webová stránka).
Toto je asi nejlepší praxe z hledisek náročnosti provedení a uživatelského komfortu.

Jinak možné je ve světě IT prakticky cokoliv.
Takže řešení, které jsi nastínil ty je možné udělat program například v .NET (Tím se omezíme prakticky na softwarovou platformu Windows)
A softwarová komponenta webbrowser s nastavenou adresou na ceník.

Ale tímto bys "vyšachoval" například mobilní telefony.

Proto, jak jsem psal je nejlepší to vyvěsit na web.