Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak se zbavit "fialového kouzla" ve Firefoxu?

Ahoj,
po aktualizaci Firefoxu na v 110.0 (64 bitů) se mi začalo dělat (říkám tomu podle Rychlých šípů) "fialové kouzlo".
Když kdekoli roluji (klávesnicí i kolečkem), ofialoví se horní blok něčeho. Tohle je v souboru XML na místním disku.

[96664-xml-png]

Potom vložím text ze schránky v Drupalu a i v textarea.

[96666-textarea-png]

Když odkliknu "uložit", přesune se to na menu.

[96665-menu-png]

Je to i na obyč. HTML.

[96667-mini-png]

A i tady v poradně.

[96668-poradna-png]

Nejhorší je, že vůbec netuším, co to má být. Hledal jsem v about:config jména barev Purple, Fuchsia i jejich číselné kódy (6 místné i 3 místné) a nenašel.

Nevíte někdo, co to má být a jak se toho zbavit?

Mám tu samou verzi jako ty a žádný problém není. Nezkoušels Firefox odinstalovat a smazat veškeré položky co se jej týká v registru, složce USERS atd. ručně smazat a po restartu PC ho znovu nainstalovat? Nevím, jestli to pomůže, ale zkusil bych to. Pokud to nepomůže, tak bych to udělal přes "about:config".

Je možné, že mate v počítači asi nejakú škodnú. Vykonajte kontrolu v tomto rozsahu:

1. Najskôr sa presvedčte o tom, či zdroj problémov nie je nainštalovaný v počítači (Ovládací panel - Programy). Ak je v zozname zapísaný nejaký podozrivý (neznámy) program, odinštalujte ho.

2. Skontrolujte nainštalované rozšírenia v internetovom prehliadači - podozrivé (neznáme) rozšírenia odstráňte.

3. Najlepšie v núdzovom režime systému a s odpojeným pripojením k sieti vyčistite počítač použitím softvéru AdwCleaner
https://toolslib.net/downloads/viewdownload/1-adwcleaner
Všetko čo nájde odstráňte.

4. Najlepšie v núdzovom režime systému a s odpojeným pripojením k sieti vyčistite počítač použitím softvéru MBAM free verzia: https://www.malwarebytes.org/
Všetko čo nájde odstráňte.

5. Prejavuje sa problém aj v núdzovom režime? Spustite Firefox v NÚDZOVOM režime a preverte, či problémy pretrvávajú:
- [SK:] Firefox - Pomocník - Reštartovať a zakázať doplnky
- [CZ:] Firefox - Nápověda - Restartovat se zakázanými doplňky