Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem ASUS TUF Gaming A15 (FA507RR-HN036) šedý anebo Lenovo Legion 5 Pro 16ACH6H Storm Grey/Black kovový?

Pro dítě cca 12 let vybírám herní NB (normální PC nechce a v podobné sestavě i s monitorem by vyšlo dráž) a momentálně mám možnost koupit výše zmíněné NB do cca 30.000 Kč s DPH. Který z nich byste spíše doporučili a proč? Nebo počkat na nové typy NB s grafikou RTX 4060/4070 v podobné cenové relaci?

https://notebooky.heureka.cz/lenovo-legion-5-pro-82jq00xtck/#specifikace/
https://notebooky.heureka.cz/asus-tuf-gaming-a15-fa507rr-hn036/#specifikace/

Keď som mal 12 rokov mal som "herný" NTB. Za seba narovinu poviem že moja chrbtica je nenávratne v p*** a nemalú vinu na tom má práve NTB + bol som tak blbý a sedel som za tým "herným" NTB denne veľa hodín. Ak ti mám poradiť tak nekupuj NTB a predsa len sa skús pretlačiť PC. Ergonómia NTB je zo svojej podstaty vždy horšia ako v prípade PC. Jedna vec je cena/výkon kde máš lepší pomer v prípade PC ale zdravie je ešte o level vyššie a treba na to brať ohľad.

Ak ale stojíš pevne za tým že NTB tak skôr ten Lenovo. Nikdy by som už nechcel plastový NTB, to isté s panelom typu TN.