Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Moje první sestava

Zdravíčko!
Protože je to moje takové skoro až "poprvé" co skládám takhle počítač od "píky".
Chtěl jsem se zde u vás poptat zkušenějších co si myslí o mé sestavě, co si plánuji právě pořídit, jedná se o takový "budget" pc, nechci za něho vypláznout moc peněz, tak prosím o přimouření očka v tomhle.

1. Základovka - ASUS Prime z690-P
2. CPU - I5-13600KF
3. GPU - ASUS TUF GAMING GeForce RTX 3060 Ti O8G GDDR6X
4. RAM - 32GB DDR5 6000MHz
5. Zdroj - Corsair RM750e

(ssd samsung 970evo, vodní chlazení nzxt kraken x53)

Jak jsem řekl výš, počítač fakt potřebuju jen do max 40k. A sloužit bude 50/50 (práce/hry)

Chceš určite ísť do DDR5? Prerátaj si to sám, testy/porovnania nájdeš na rôznych weboch a YTB. Je to nová generácia, posúvame sa vpred a určite je to lepšie ale ako sa v finančnom svete hovorí "sell the news" tak to platí všade. Je to novinka ktorú kupuješ a priplácaš viac % ako dostaneš reálnej hodnoty. Ak by si vybral DDR4/AM4 B550 k tomu procesor 5XXX určite niektorý silnejší nech tam máš to najlepšie čo končiaca AM4 zvládne.