Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nereagující periférie při prvním spuštění nového PC

Složil jsem si nový PC podle návodu, všechno by mělo být správně zapojeno (CPU, RAM, GPU, PSU). Zapojuju periférie, zdroj.. Zapínám PC. Světla svítí, ventíky foukají, ale ani jedna z periférií nereaguje!? Prosím, zachraňte mě někdo :-(. MB mi nepřijde fyzicky poškozená... Používám skříň EVOLVEO T3 a desku MSI PRO H610M-B DDR4. PS po několika hodinách, kdy jsem si klesnul na úplné psychické dno, jsem vzdal umístění IO Shieldu. Prostě si to nikdy nesedlo tak, aby se dala MB pořádně přišroubovat, ale snad proboha kvůli tomu mi perirérie fungovat nepřestanou!? Fakt nevím, čím to může bejt.. Všechny zkoušený periférie na jinym PC fungujou >8-(

Všechny součástky jsou nové (kromě SSD a RAMek (1 rok staré, Corsair 8GB 2133Mhz CL15)), které teď používám na bohužel stále aktuálním PC.

PSU: EVGA 650B, modulární.
CPU: Intel Core i3-12100F
MB: MSI PRO H610M-B DDR4 (podporuje DDR4 s max RAM 3200 GHz)

Jak jsem ale už psal výše, PC se spustí...

Máš na správných místech distanční šroubky? Pro začátek viz. touchwood. Vytáhni desku ze skříně a zapoj jen CPU (i s chladičem), 1 modul RAM, zdroj a grafiku.
PC zapneš krátkým propojením pinů PWR on nebo tak nějak, je to napsané na desce nebo v jejím manuálu. Reset Biosu před zapnutím taky nebude na škodu. Zkus a uvidíš. Pokud to nepojede, tak je na řadě jiný zdroj.

Buď se na to vykašli a někomu to dej nebo zabojuj.

v desce je jaký procesor ? taky bych to zkusil mimo skříň na krabici od desky a pokud to jde (procesor s grafikou) bez grafiky.

io štít se fyzicky narve do díry ve skříni. Následně se deska přiloží a dotlačí na štít až se objeví otvory pro šroubky v distančních podložkách v příslušných otvorech v MB.
Kontroluje se zda plíšek na ioštítu který mají mít kontkat s horní stranou MB nevjel do LAN otvoru nebo jiného a nebude pak znemožňovat zapojení konektoru (a zkratovat to)

pokud ti to nesedí můžeš mít jiné podložky nebo žádné.

rozhodně to rozmontuj, skontroluj ty podložky pod základovkou jestli jsou všechny a jestli jsou tam kde mají být

velmi opatrně taky můžeš zkusit vytáhnout a znovu usadit cpu, extrémní pozor na spadnutí cpu/něčeho jiného do pole pinů v patici

Díky za komentář.
Já jsem si v úvodním komentáři nasypal hodně popela na hlavu tím, že jsem zmínil neumístěný IO shield, ale na mou obranu v minulosti jsem už dva PC stavěl a oba "i" s IO shieldem a naprosto v pohodě, za hodinu jsem měl celý komp sestavený.
Distanční podložky mám správně na mou mATX desku a všechny jsou umístěny (bez IO). IO shield dokážu zacvaknout, ale pak mi nesedí dva šroubky na horní pozici o cca 2mm a v tom úhlu prostě nejdou zašroubovat, takže jsem se rozhodl pro 6 šroubků místo 4x + IO. Ale to je celkem jedno. Nakonec už několik z vás doporučuje PC zprovoznit mimo bednu (takže bez IO)..

Každopádně můj problém je, že se mi PC zapne (PSU -> MB), podsvícení a všechny větráky (3x case, 2x GPU, 1x CPU) fungují (PERIF okruh přes MB), ale monitor no video input a klávesnice nebo myš nejede. Na předním USBčku můžu zapojit třeba lampičku, ale myš nebo klávesnice opět nereaguje.
Jinak teda myš, klávesnice i monitor jinak normálně fungují.

Dneska ráno jsem to celý rozebral. Kouknul jsem se, jestli mám dobře umístěnej procesor (i3-12100f -> bez GPU) a byl.
Všechny sockety jsou zamáčknutý jak na desce, tak na PSU.
PSU CPU -> CPU socket
PSU MB -> MB socket (funguje)
PSU PERIF -> SYS FAN1 (funguje)
PSU VGA -> socket na grafárně (po zapnutí fouká větrák)
PSU SATA -> SSD

Moje sestava
PSU: EVGA 650B (modulární)
GPU: SAPPHIRE PULSE Radeon RX 6600 8GB
CPU: Intel Core i3-12100F
MB: MSI PRO H610M-B DDR4

Zkus to na tom stole a zapínej šrubovákem. Pokud seženeš reprák https://www.ebay.com/itm/372679057181 měl by jsi slyšet i bez grafiky pípání.

Možná je deska vadná.

To točení větřáků co popisuješ jen říká, že do desky jde 12v.

Pokud to nerozjedeš asi bych si objednal jinou (já bych bral dražší https://www.mironet.cz/gigabyte-b660m-ds3h-ddr4-rev-10-b660-lga-1700-4x-ddr4-pciex16-1x-25glan-microatx+dp506268/ ) a tuhle bych vrátil pokud stíháš do 14dnů.