Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Odposlouchavani pres mobil

podle tohoto clanku:

https://www.fonetech.cz/cesi-pozor-kdyz-na-telefonu-uvidite-tuto-barevnou-tecku-znamena-to-ze-vas-nekdo-spehuje/

Potud je vše v pořádku. Zbystřit byste ovšem měli ve chvíli, kdy zelenou nebo oranžovou tečku uvidíte po spuštění aplikace, která by přístup k mikrofonu nebo fotoaparátu vůbec mít neměla.

Když se vám přesně tohle stane, víte, že má více práv, než je nezbytně nutné. Okamžitě byste proto měli zamířit do nastavení telefonu, navštívit sekci Aplikace a dané aplikaci oprávnění odebrat.

Ale mnohem horší bude, když se objeví některý ze symbolů a vy víte, že jste žádnou související aplikaci nespustili. To znamená jediné – že váš někdo špehuje, pravděpodobně nějaký hacker, který vám do telefonu pronikl pomocí malwaru.

Když zapnu na mém smartphonu Motorola Moto G41 aplikaci fotoaparát zobrazí se mi v pravém horním rohu zelená tečka - je to normální nebo jsem obětí hackera? V žádné další aplikaci se už neobjevuje a na uvítací obrazovce se taky nenalézá.

Jo, jasně, jdou po tobě!

Počínaje operačním systémem Android 12 (kódové označení S) přináší několik vylepšení souvisejících s ochranou soukromí uživatelů.

Tato zelená tečka v oznamovacím panelu představuje nástroj, který vás v reálném čase informuje o tom, kdy daná aplikace používá fotoaparát nebo mikrofon zařízení.

Pokud na zelenou tečku klepnete, uvidíte, které aplikace využívají přístup k těmto funkcím.

Takže velké překvapení, že když zapneš aplikaci Fotoaparát, tato aplikace využívá fotoaparát. Můžeš jí to zakázat, ale pak si nic nevyfotíš...