Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sestava na 2K hraní +- 50k

Ahoj, pokuji po nové sestavě na 2K hraní, bude to takhle OK? V DDR5 pamětí se nevyznám, takže ani nevím, jestli jsem vybral správně. dal jsem je tam z důvodu, že cenově to nevychází dráž, ale popravdě netuším, jestli tam rozdíl ve výkonu poznám. Dík za info a případné opravy v sestavě.

Case bude Fractal Design Define 7 Compact, tu mám už doma.

https://www.czc.cz/229466,302220,331697,357170,357184,366386,367811/kody

2K není nesmysl:

https://cs.wikipedia.org/wiki/Rozli%C5%A1en%C3%AD_2K

definuje standardní 2K rozlišení jako 2048×1080 bodů

Prostě 2K = 1080p, kdežto ty chceš 1440p.

1440p se ve filmovém průmyslu nepoužívá, proto neexistuje filmový standard. Někteří "fanoušci" tohoto filmového značení proto "neoficiálně" říkají, že 1440p = 2,5K. Nad tím se dá přihmouřit oko. :-)

---

Já prostě k Bequiet nemám ten správný fanouškovský vztah, na to jsem prostě neměl vidět jejich zdroje, co zemřely po 3 letech. Volil bych jinou značku zdroje. Ale koukám, že jsou zdroje stále více nedostatkovým zbožím, těžké pak něco doporučovat.

U DDR5 by minimem mělo být DDR5 6000 CL36, všechno podtím je pomalé.

Už tu bylo zmíněno, že pokud máš case na ATX, tak určitě lepší než mATX. Desky od AsRock bývají problémové, nebral bych to a tahle co koukám není žádný zázrak.

S procesorem těžko říci, pokud se šetří a je to na hry, tak už ti tu zmiňovali, že starší platforma s Ryzen 5800X3D stále má co nabídnout nebo bych zvážil na nové platformě AMD Ryzen 9 7900X.

Je to celé tak nějak na houpačce. Slyšel jsi správně že uchladit 13700 tak tam správně dáš vodní chladič ale jeden z těch nejlevnějších s malým chladičem.
SSD fajn sám mám ale.je oboustranné potřebuješ chladič nebo jiné.
Jak jsi vybral zdroj nevím ale asi nemá kabel ke.grafice 12VHPWR a buď tam budeš muset dát redukci co asi bude u VGA.
mATX deska má zpravidla horší napájení tak to dobrá volba taky.nebude.
A grafika delší dobu není jsou jen dražší Zvažoval bych gigabyte oc 4170 po registraci u výrobce.ma 4roky záruku.

No vzhledem k tomu, že do 50sáti se asi nevejdeš bez kompromisu tak bych zvážil postup koupit levnější desku, ram a cpu s tím, že ji po došetření třeba za rok prodáš.

Ztráta na tom podle mě nebude tak velká aby se to nevyplatilo.

A intel nejspíš mezitím vydá další generaci.

https://www.alza.cz/asus-tuf-gaming-b550-plus-d5868853.htm?o=4
https://www.alza.cz/amd-ryzen-5-5600x-d6205102.htm?o=1
https://www.alza.cz/kingston-fury-32gb-kit-ddr4-3600mhz-cl16-renegade-black-1gx8-d6633313.htm

Cena 10k, schválně jsem tak dal 32gb aby se to pak lépe prodalo. Vodní chladič bych také vzal až v tom dalším kroku. Takže budeš mít oproti návrhu navíc 10k na ostatní věci, hlavně grafiku.
Nebo přisypej 10k rovnou.

Koupil jsem před měsícem Aušuš tuf gaming B550m-plus, čtu o ní 8+2 DrMOS.
Jsem pěkně nasranej, Aušus mrdka neukazuje napětí ram ve Windows.
V biosu napětí ram ukazuje ale nemám k tomu důvěru, museli mít důvod že ve Windows neni vidět napětí ram.
https://ctrlv.cz/ScqI

Posral jsem to, chtěl jsem ušetřit, zdála se mi MSI B550 Tomahawk drahá.
Zkusim nejak přetaktovat ram i když nemůžu monitorovat napětí ram ve Windows.
S Aušusem jsem skončil.

Včera jsem byl v práci tak jsem neměl moc času, ale teď se rozepíšu. Do case Fractal Design 7 Compact se vleze nahoru jen 240mm radiator, 280/360 jde pak dát jen dopoředu, chtěl jsem mít radiátor nahoře, proto ten Pure loop 240mm. Jinak rozpočet až tak pevný nemám, chtěl jsem se hýbat kolem 50k, ale něco navíc najdu. Zdroj jsem tam jebnul první co na mě v konfigurátoru vypadnul, nějak jsem nepřemýšlel nad jeho konektorovou výbavou. Jinak přemýšlím, jestli se na QHD nevyseru a nepojedu to jako doteď na FullHD s tím, že mi tahle sestava vystačí na léta páně (snad), jen nevím jak moc je to dobrej nápad. + občasný stream pro pár kamarádů