Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr GPU kolem 12k

Ahoj,

rád bych provedl upgrade stolního PC. Na kompletní přestavbu není úplně rozpočet a tak jsem se prozatím rozhodl začít výměnou GPU s PSU. Rád bych vybral kartu s nejlepším poměrem cena výkon která bude dostatečná na hraní her ve Full HD a zvládne zastávat tuto funkci nejbližších pár let.

Zbytek sestavy je i5 3570, 16GB ram. Toto by samozřejmě sneslo také upgrade, ale musí to počkat na až přijde čas.

Předvybral jsem RTX 3060 Ti, je něco s lepším poměrem cena výkon?

Předem děkuji.

3060 Ti bude na trhu tři roky a její životní cyklus pomalu končí. Za pár měsíců vyjde její nástupce. Jak dlouho vydrží jet FHD ti asi nikdo neslíbí, dost záleží jaké hry hraješ.

Zase to má tu výhodu že ostatní kupují lepší a starší prodávají. Já bych šel spíš cestou bazarové se zárukou, např.

https://pc.bazos.cz/inzerat/165475157/gigabyte-geforce-rtx-3060-ti-gaming-oc-pro-8g.php

ušetřených 6litrů za rok záruky se mi zdá OK

Dik, to vubec nevypada blbe. Premyslim ze bych k tomu vzal novej ten 5600 a desku s ram z odkazu vyse.
Nebude v takovem pripade bottle neck procesor?

Diky za kazdou radu ve vlakne. Je mi jasne ze podobne dotazy se tu pravidelne opakuji tak diky vsem co tomu venovali cas

:-) to se mi líbí nejdřív to chceš dočasně krmit 10let starým CPU,dedertrojkamam a PCIE trojkou a teď řešíš jestli rok starý sestijadro CPU to nebude brzdit.:-)

Nebude, určitě se to vyplatí.
Kdyby byl prostor tak vem https://www.alza.cz/asus-tuf-gaming-b550-plus-d5868853.htm?o=4
Je to přeci jen dost slevnena vyšší třída, doteď na ni jedu.

A když prodáš tu starou desku, CPU a ram tak si vklidu koupíš nvme disk.