Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nejde přeinstalovat windows

Zdravím,pri preinstalaci Windows 10 mám primárně nastavený flash disk jak to má být, když vyberu 64bit verzi Windows načtou se data z flashky a potom se nic neděje jen to pořád načítá dokola klidně celý den....Nevím která část PC mi mohla odejít nebo co dělám špatně.

Děkuji za odpověď

Změna kategorie, původně: Software (host)

Aha to je ta chyba, ten nástroj "mediacreation Tool" je na vytvoření instalačního usb z iso souboru.
Stručně řečeno na usb flešku ti ten MediaCreationTool vytvoří na tu flešku instalátor.

MediaCreationTool je ten nástroj. Nebo Rufus. Ne že ho nakopíruješ na flešku!

Hlavně doporučuji použít Rufus, protože MediaCreationTool stále dokola stahuje Win 10 a je to k ničemu, když už ho člověk má na hard disku.

V UEFI/BIOS nastav boot "UEFI Only", SATA na AHCI, ulož, vypni (můžeš předtím udělat "Reset" či "Default"). Zastrč flešku, zapni, mačkej F11 (či jinou dle nabídky vpravo dole - Boot Order), zvol tu flešku a z nabidky zvol Instalovat a "Smazat disk a instalovat do volného místa" či jak to tam je.

To nastavení je jak si říkal.vytvoril jsem přes Rufus instalační flashku s ISO souboru a teď to už ani nenacte ty data z flashky,jen to přeskočí a načítá dal.pres ten mediacreationtool to aspoň načetlo ty data z flašky 😁

Já flešku dělám přes MCT ... kdysi jsem to dělal přes Rufus, ale od jisté doby už je ISO větší, než 4 GB a Rufus to neuměl rozdělit. S fleškou vyrobenou "přes MCT" to prostě při správném nastavení UEFI funguje, mimochodem, na čem spouštíš to MCT?

Jak, "přeskočí a načítá dál" ??? Taky možná by bylo dobré vědět, zda je to desktop či NB, skládačka či značkový OEM.

Tam by neměl být žádný "extra" problém ... když je fleška správně udělaná (resp. ověřená na jiném PC - za zkoušku nic nedáš a snad nic nepokazíš), tak to jede okamžitě. Takže nejspíš ta fleška není dobře udělaná.

a) "přenastavil" - takže znova vytvořil, to ji rovnou udělej přes MCT a bude určitě OK.
b) HDD odejít mohl, vyndej ho a zkus jinde, nicméně obvykle to napíše něco jako "nenalezen disk", taky bys ho měl v UEFI/BIOS "vidět" na SATA. Ale W10 už nemá cenu instalovat na HDD (ne, že by to nešlo, je to úplně stejné, jako na SSD), ale aktualizace jsou na HDD velký opruz a celkově to na SSD jinak sviští. SSD je dnes "za pár šupů", funkční HDD může zůstat na DATA (fotky atd.).

Dneska jsem vzal druhou flešku a jak přes MCT tak přes Rufus to po výběru instalacky v boot menu jakoby přeskočí a pouze se to načítá....akorát jednou to po výběru hodilo asi na sekundu okno s chybama a hned zmizlo....že bych měl všechny flešky vadné? 🤣

To je nepravděpodobné, ne však vyloučené :-( Máš to nějaké divné. Vyzkoušej tu flešku na jiném, zaručeně fungujícím PC. Stačí jen boot, instalaci už dělat nemusíš. Nebo naopak od někoho vezmi flešku, se kterou to věrohodně instaloval. Jinak se asi nepohneš.