Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Padání frekvence procesoru

Zdravím, nějaké nápady čím to může být, že takto padají takty CPU? První věc co mě napadla je přehřívání ale notebook jsem vyčistil od prachu, 2× přepastoval protože poprvé jsem si říkal, že jsem možná dal málo nebo moc pasty dle chování notebooku. Jde o notebook https://www.czc.cz/msi-gl63-8rd-253cz-cerna/240164/produkt
Video: https://youtu.be/OETCNbd_Ty8

Dodatečné info: použita pasta arctic freezer mx 4
notebook jsem zkoušel jak s chladící podloužkou, tak bez ní
nainstalovány nejnovější drivery co jsem našel

To jsem zapomněl připsat, původně jsem přesně jak ty píšeš instaloval pouze ovladače přímo od výrobce, kromě těch na grafiku ale po té co jsem viděl ty frekvece jsem je zkusil aktualizovat na nejnovější. Ještě jsem updatoval bios, taky bez úspěchu. jediné co mě napadá je ještě zkusit celý windows reinstalovat a vyzkoušet jak se bude chovat kompletně bez ovladačů.

Ano. Výrobcům notebooku (a rozumným uživatelům) jde především o stabilitu, není potřeba mít co půl roku nové ovladače, pokud je se starými systém stabilní. Pokud se chceš honit za výkonem, neměl sis pořizovat notebook.

A systém bez ovladačů (resp. s těmi základními od MS) je nesmysl. Představ si, že bys chtěl jet v autě, v němž bys třeba mohl řadit maximálně trojku a nefungovaly by stěrače, dálková světla, mlhovky, ...

Já myslím že se špatně chápem, já se právě snažím dostat na tu stabilitu, což za mě padání frekvece na 800mhz není. Ty píšeš že není potřeba mít co půl roku nové ovladače ale poslední ovladače na stránkách výrobce jsou 2018-04-16. Nechci se hádat ale s tak starými ovladači mi některé hry nepůjdou ani spustit, jsem si tím celkem dost jistej. Přitom ta grafika i procesor by mě měli bez jakéhokoliv problému fungovat. A ten reinstal windowsu píšu jako poslední možnost protože mě osobně nic jiného nenapadá, proto jsem napsal sem.

Třeba to popohnal taktováním a zvýšením napětím za cenu vyššího hluku. Otázka je, jak moc to má stabilní a jestli to neudělal jen kvůli tomu testu.
Bez 24h hodinového testování všech komponent pro mě není test, ale jen hrubý odhad momentálního výkonu. Třeba to chladil dusíkem nebo dělal test někde venku v zimě jen proto, aby měl výborný výsledek :-)

Díky za technickou informaci, budu si pamatovat. Ano, je to takové podivné stvoření, naštěstí byl od kamaráda koupený za pár tisíc s tím že od výroby byly totálně utažené panty takže se stalo přesně tohle https://www.youtube.com/watch?v=kj7IbsAsho0&t=12s
Špatně vyčištěný by být neměl, rozdělával jsem celé větráčky. K tomu ostatnímu se nebudu radši vyjadřovat.......

Jako možné to je, ale jak jsem psal, tak jsem ho přepastoval dohromady 2× právě kvůli tomu, že na poprvé jsem měl za to že jsem to udělal špatně.....jako nejsem žádný profík ale pár pc jsem kamarádům skládal/čistil a nikdy nebyl problém až na jedny špatně zacvaknuté ramky :D