Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem domény - více domén s přesměrováním

Ahoj,

řeším trochu dilema. Jak to běžně funguje ve chvíli, kdy chci třeba primárně používat koncovku .com, ale zároveň mám obavy z toho, že bude někdo hledat nebo zneužije stejný název ale třea s koncovkou .cz?

Ptám se na to, jak to běžně funguje a jak se to v tomto odvětví dělá. Nakupují se ty nejčastější domény s tím že se parkují nebo přesměrují? Nevadí nečemu to, že budu mít 5 domén které jsou jen přesměrované na jeden web? (SEO a pod.)

Nebo se to prostě neřeší? Rád bych kdyby se tu vyjádřil někdo, kdo něco provozuje a toto řešil.

Díky

Velké firmy mají na každé z domén firma.cz firma.en firma.de firma.it .... samostatnou situ v jazyce té země a se specifickou nabídkou pro danou zemi.
Kdybych neměl tak velké zdroje, tak bych si určil jednu "hlavní" doménu a všechny ostatní by na ni uživatele automaticky přesměrovaly - takže by třeba zadal firma.de a jakmile by to odklepnul, tak by se ocitnul na firma.com (a měl to i v URL), takže cokoli by si bookmarknul, tak by bylo už na té hlavní doméně.

Jinak nejlepší SEO je zajímavý a aktuální obsah.

Nevadí nečemu to, že budu mít 5 domén které jsou jen přesměrované na jeden web? (SEO a pod.)

Ne.
Odmyslím-li peněženku.
Vhodné je však pojmenovat výhody, které vlastnictví mnoha domén pro jeden web přináší.
Znám řadu případů mezi našimi klienty, kdy nejsou žádné.

Stejně nikdy nezaregistruješ všechny světové TLD (domény nejvyššího řádu). Tak než si dělat těžkou hlavu z toho, kterou registrovat a kterou ne, zaregistroval bych jednu neutrální, třeba .COM a jazykové varze řešil na úrovni .htaccess stylem firma.com/cz, firma.com/en atd...