Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem oplatí sa prechod na rtx 4080 ?

caute mám intel core i5 12600 a grafiku rtx 3080 12gb a chcem sa vedieť či sa mi oplatí prejsť na rtx 4080 ?
bude tam rozdiel dost v fps ? hrám na 2k monitore a bojím sa že moja rtx 3080 nebude stíhať zachvíľu novšie hry

Zase už po stý tady, 2K = 2048x1080, je to filmové rozlišení, ale někteří fanoušci filmů tohle označení používají i pro 1920x1080 nebo-li fullHD ve hrách.

-je-li tomu tak i u tebe, tak za mě se nevyplatí kvůli fullHD měnit současnou grafickou kartu za výkonější.

Nějaký blb někde na fóru, muselo to být někdy v poslední době rozšířil, že 2K = 2560x1440, je to absolutní nesmysl.

-pokud jsi tento nesmysl někde slyšel a máš ve skutečnosti quadHD monitor, tak jestliže hraješ ty nejnáročnější a špatně optimalizované hry jako Hogwart Legacy na nejvyšší detaily, tak ano RTX 4080 přinese významné zlepšení a pokud neřešíš peníze, tak smysl dává.

Osobně o ní také trochu uvažuji, ale teda rozhodně počkám až ji zlevní.