Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Správné zapojení Case - předního pruhu RGB

Dobrý den.

Prosím o radu, jak správně zapojit kabely aby svítil přední RGB pruh na Case.

Case je to
DEEPCOOL Matrexx 55 V3, černá.

Vše funguje jak má ale bohužel jsem nikde na internetu nenašel podrobný návod jak správně propojit kabely aby Svítil přední RGB Pruh.

Budu moc rád za jakékoliv rady nebo odkazy na pomoct.

Děkuji moc Všem a přeji hezký zbytek víkendu :)

Změna kategorie, původně: PC sestavy (host)

Ano, koukal.. ale podlě me mi tam chybí nějaký kabel nebo krabička co jsem viděl na internetu u jiných.

Nemusel bych tam mít RGB přes Motherboard, stačí mi jen aby to svítilo, ale podle mě neumim pořádně zapojit ty kabely do sebe, a nebo mi něco chybí..
Proto jsem to zkusil tady, jestli někdo nebude chytřejší.

V návodu, který Karel 04 pastnul, to je naznačené: Motherboard RGB synchronization.

Prostě ten konektor strčíš do odpovídajícího konektoru na desce, pokud je ale na desce osazen. Na starších nebyl nebo postupně byl jen na drahých a až dnes je minimálně skoro na všech.

Mam přesně tuhle základní desku : https://www.alza.cz/msi-mag-b550-tomahawk-d5867621.htm?evt=ac

No mam to vše zapojený i tam mam přidaný další dva větráky v zadu a nahoře.. Takže 5 větráku, který fungují a svítí jak mají.. jediný problém je ten přední pruh.. Jednou když jsem to různě zkoušel tak se mi rozsvítil ale zase nesvítil jeden větrák.

Normálně to mam zapojené v SyS_Fan_2.

Opravdu moc děkuji za radu.

Děkuju, na tohle video jsem taky koukal, jenže každej tam má jiný kabely nebo jinej Case.. On má z předního panelu dva kabely, ale já jen jeden.. A do toho nahoře on nemá ten rozbočovač na ty tři kabely, který já už mam přidělaný na tom Case.

Proto v tom mam takový bordel, každej tam má jinak ty kabely :-/ Je mi to záhadou..

Rozbočovač na PWM ventilátory si klidně kup.
Svítící ventilátor má zpravidla PWM konektor napájení a zvlášť RGB nebo ARGB konektor pro zapojení do desky nebo do jiného hubu pro světelné zařízení l.
Přečti si https://www.bequiet.com/cz/insidebequiet/3477
Prohlédni konektory a zjistí co máš za pásek.

https://www.czc.cz/akasa-rozbocovac-pro-argb-led-pasky-1xf-3xm-50cm-cerny-pro-asus-asrock-gigabyte-msi/265067/produkt?gclid=Cj0KCQiAjbagBhD3ARIsANRrqEvG7sMfbWgitjuZhMz3XRJ7CSIGIJFMaTUTEhMIBB_XHx2eOVlW-GAaAlkLEALw_wcB

https://www.czc.cz/akasa-rozbocovac-pro-rgb-led-pasky-ak-cbld04-50bk-50-cm/265077/produkt?gclid=Cj0KCQiAjbagBhD3ARIsANRrqEvCylsXNrsrlyrxcH3DuP5LeQAyWMLnZ0dbmo8i5q8tCyXLCpulQoIaAqEvEALw_wcB

Mě se teda nelíbí že to asi není zakryté ty.draty