Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC sestava poraďte

Specifikace:
Základní deska - MSI X470 Gaming Pro
RAM - 16GB - 2x8GB Kingston HyperX
Procesor - AMD Ryzen 7 2700x 3,7GHz (4GHz Turbo) + Chladič Arctic
Zdroj - Corsair 750w
Počítačová skříň - EVOLVEO Functio 3
SSD disk - M.2 NVMe Crucial P3 1TB
Grafická karta - Gigabyte GTX1660 Super OC 6G
Windows 10 PRO

Dobrý den, mám synovce který rád hraje různé hry jako CoD, CS, Fortnite, Metro atd. Zničil se mu počítač a chci mu teď nějaký koupit.
Ohledně PC nic moc nevím a chci se zeptat jestli tyto specifikace jsou na dnešní dobu dobré nebo ne.
Tuto sestavu jsem našel za 15 000 Kč.
Předem děkuji.

Ryzen 7 2700X je na hraní her trochu problematický, on totiž zase tak moc single core výkonu nemá. Pro herní účely by bylo lepší 6ti jádro, ale aspoň o generaci novější (Ryzen 3600).

Pokud jsi omezen financema, moc toho nevymyslíš, ale každopádně zkoukni bazoš a aukro a naklikej tam všechny ty komponenty, které tu máš, na konci sečti ceny a uvidíš, jestli to za 15K ještě dává smysl. Já bych takto na první dobrou řekl, že ta cena není vysloveně přestřelená, ale není to taky nijak levné. Nekoukám ale na ceny každý týden,takže nemohu to říct s úplnou jistotou. Asi bych za účelem hraní CSka a Fortnitu do tohoto PC nešel.

Nákupem přes bazoš dost riskujes že se někdo zbaví sestavy co blbne nebo že se sestava pokazí třeba za rok Dobře to zvaž.
Dobré jsou podlemme sestavy s nějakým rozumným zbytkem záruky aspoň půl roku.

Odhad ceny nového s tříletou zárukou je 25 tisíc.

Bude to zřejmě 3roky stará sestava kde majitel zapomněl od ceny nějaký ten rok odečíst :-) ale asi to stejně prodá. Tady si lidi myslí že PC vydrží 10let.

Viděl jsem na bazoši rozhodně lepší nabídky

Tak jsem se díval a je to předřazený
https://m.alza.cz/omen-by-hp-obelisk_1?dq=7255471
Čímž neříkám vem to z toho odkazu

Tady si lidi myslí že PC vydrží 10let.

Proč by ne? Já mám svůj první PC intel 233 MMX starý snad přes dvacet let. Sice je už nepoužívaný a nepoužitelný na dnešní dobu a je na půdě, ale pořád funguje bez jakékoliv opravy. Moje současná sestava má už taky svoje roky nemám žádný problém.