Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rýchlosť prenosu v sieti

Dobrý deň,

mám malinkú otázku a to, aká je cca priemerná rýchlosť prenosu dát pri zdielaní(alebo aká by mala byť) v :

1.Sieti Wlan(54)
2.Sieti LAN

Za predpokladu štandartného (priemer) hardwérového aj softwérového vybavenia?

Dakujem

Priemerna rychlost moze byt velmi zavisla na podmienkach cistoty pasma (Wlan) pripadne priepustnosti zbernic a zatazenia systemu (LAN).
Mozno si ale chcel vediet ake je normalne maximum rychlosti prenosu...
Wlan - priblizne 22-25MBit/s (pri modulacnej rychlosti 54MBit/s a bez sifrovania na MAC vrstve)
LAN - priblizne 12MByte/s (pri 100MBit prenose)