Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Swan internet nefunguje

Mám swan internet spolu s routerom. No jedine co môzem spravit je, že zmenim nazov a heslo siete. Siet pristup k internetu nemá, skusil som zapnút vlan no potrebujem vlan id. Swan mi dal prihlasovacie údaje do niečoho, neviem čoho. Je to prihlasovacie meno s @swan.sk za tým a heslo. Vedel by mi niekto poradiť kam sa mám prihlásiť? Router je tplink.

v příkazovém řádku (cmd.exe) si vypíšeš konfiguraci ip, co dostáváš z routeru.
musí dávat smysl = nesmí začínat: 169.254.x.x
adresa brány (gateway) = ip routeru
tuto adresu dáš do adresního řádku web.prohlížeče a přihlásíš se na svůj router.
v něm zkontroluješ parametry "wan strany" = ven k poskytovateli.

mohl jsi sem opsat typ routeru (na štítku zespodu), ať je poznat, jestli je to dsl model nebo jiný.

to je bezny router. vstupni stranu routeru muzou misto "wan" oznacovat proste "internet".

aby se to resetu pripojilo k poskytovateli, bud staci mit na vstupu routeru dhcp nastaveni, nebo tam patri konkretni adresy, ktere byvaji treba ve smlouve o pripojeni.

na odpojeni cizich wifi kramu neni nutny hard reset.
router bude mit menu pro "wifi klienty" nebo pro "dhcp zarizeni", tam jdou odpojit.
a samozrejme zmenit zabezpeceni wifi: wpa2 (psk) + aes, nove wifi heslo.

kde si pocul taku hlupost, ze na to zabera hard reset routra? spravil si uplnu zbytocnost, pretoze ak si nezmenis hesla, prihlasia sa ti tam znova.
zavolaj swanu, oni ti najlepsie poradia co a kam nastavit.
nabuduce ries problemy s clovekom ktory vie co robi.