Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Poraďte wifi řešení

Připojuji se se svým notebookem pomocí integrované wifi,k veřejnému AP jedné
kavárny. Signál je však velmi slabý cca 10-20 procent, a často i vypadává úplně.
Potřeboval bych poradit nějaké řešení, aby k takovýmto výpadkům nedocházelo.
Jistěže mě napadlo připojit nějaké externí zařízení s větším ziskem na anténě.
Vyhlídl jsem si dvě možná řešení a to: Edimax EW 7317 a nebo: OvisLink WL 5480.
Prosím kdo tomu rozumíte víc nežli já, poraďte který z nich je lepší popř znáte li lepší řešení. Díky.

ale to jsou přece USB wifi nesmysly... co s nimi chceš dělat? Domníváš se, že budou přijímat se svou pidianténkou signál lépe než integrovaná miniPCI karta?

pro tebe je jediné řešení. Koupit si wifi klienta, anténu vystrčit z okna ven a připojit ho ethernetem. Pokud chceš i doma používat bezdrát, pak budeš potřebovat navíc ještě wifi router.

...ještě pro upřesnění. V místě kde se takto připojuji nelze instalovat nějaké antény, např. na okno, ani nic podobného.
Potřebuji nějaké mobilní řešení, které se mi vejde do brašny k notebooku. Jediné co mám v tom místě k dispozici, je elektická zásuvka, takže bych mohl použít i zařízení s napájením.
Jinak má mobilita v tomto případě přednost.

buď si nějaké to USB řešení kup přes eshop, pokud se ti to nebude hodit, tak to bez udání důvodů pošli zpět do 14 dní

jak to čtu tak potřebuješ wifi kartu(PCMCIA nebo USB)/router s možností připojení na externí anténu (panelové antény jsou taky malé a mají velký zisk, to se o pinďíkách leckdy nedá moc říct) a je to taky mobilní řešení, když píšeš, že elektřinu bereš ze sítě a ne z baterie... předpokládám, že jinak máš velkou brašnu a tak by nebyl problém to tam všechno mít uložené (router a panel) :-D