Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Grafická karta s HWENC v ceně gt 1030

Ahoj,
mohli byste mi doporučit nějakou grafickou kartu, která bude mít hardwarové enkódování (AMD nebo NVidia - to je jedno) a která bude cenově do cca 2500 Kč?
Aktuálně mám v PC gt 1030-SL-2G-BRK, ale ta nemá NVENC, takže mi enkódování videí trvá hrozně dlouho. (občas něco nahraju a pak to zkusím sestříhat)
Nebo je gt1030 nejlepší? (Jakože ten výkon to dožene normálníma jednotkama?)
Díky za rady

Řešení:

Loni sli sehnat za krasnou cenu Nvidia T400, je to siditko asi tak na urovni te GT1030 cca., ale ma plne funkcni NVenc enkoder. Zvlada mi v pohode realtime 7x 1080p50 HEVC a jeste ma chlup rezervu, loni jsem nejake nakoupil za necele 3000.

edit - porad jdou sehnat: https://www.senetic.cz/product/340K8AA

V takové ceně si myslím, že neseženeš ani bazarovku. Nepíšeš ani jaké máš PC, jaký zdroj, RAM atd... Takže se moc poradit nedá. Každopádně 2500,- je fakt hrozně malý rozpočet na grafiku. Ale než ta Tvoje GT 1030 bude rychlejší snad všechno. Moje stará RX460 má skoro o 50% více výkonu, ve hrách cca o 20%.
Viz. Host. Mrkni na bazar alespoň po GTX 1050, třeba někde seženeš.

Mrkni sem, než Ti takovou kartu někdo vyfoukne https://pc.bazos.cz/inzerat/166141478/asus-rog-strix-geforce-gtx-1050ti.php
Ještě ušetříš a výkonem si dost oproti té staré kartě pomůžeš.

Na bazar to moc nevidím. S grafickýma kartama mám špatné zkušenosti na Bazaru (naposled jsem vyhodil 2000 Kč, shodou náhod také za GTX 1050 Ti). Nedošla mi. Týpek shrábl prachy a nic... Tak se to dalo na Policii a zjistilo se, že ten týpek okradl i další lidi v celkové hodnotě asi 10 000 Kč, ale policie s tím nic nedělala...

Jasně, chápu. Lepší je osobní předání. Já nakupuju na Aukru kde můžeš vidět jako potenciální kupující recenze prodávajících a naopak. Za mě je to jeden z nejlepších inzertních portálů u nás, kde můžeš jakékoliv zboží koupit buď za pevnou cenu stanovenou prodejcem nebo v klasické aukci, kde nabízíš cenu, kterou jsi ochotný zaplatit. Mám pocit, že v podmínkách je dokonce napsané i to, že pokud prodávající zboží nedoručí, tak za to Aukro ručí a o peníze nepřijdeš, takže takoví prodejci, kteří si nechají zaplatit a nic nepošlou se tam dlouho neohřejí. Aukro Ti vrátí peníze oproti dokladu o zaplacení a škodu vymáhají po prodejci, který zboží neposlal a peníze si nechal. Mrkni na jejich stránky ať víš o co jde. Dá se tam nakoupit prakticky cokoliv.

ona ta T400 siditko je, jak jsem psal - vykonem spis neco jako mrzka GT1030. Ale nvenc je stejny jako u jakekoliv jine - nasobne drazsi. A u nej me nijak sirka sbernice a spol. netrapi. Encoding na ni jede slusne. ;)

[1679150149-ce1a2.png]

[1679150283-b24e9.png]

- ty vaapi jedou pres iGPU do .h264, ostatni jsou nvenc 1080p50 do HEVC.